Hapag Lloyd z siedzibą w Niemczech przegląda opcje przekierowania ładunku jaki przeładowywany jest przez port w Halifaksie, ponieważ protesty w Ontario sparaliżowały system kolei we wschodniej Kanadzie.

CN Rail obsługuje jedyną linię kolejową wiodącą do Halifaxu. W zeszłym tygodniu kolej zaprzestała przewożenia ładunków do proiwncji atlantyckich z powodu blokady głównej linii w pobliżu Belleville w Ontario przez protestujących Indian popierających dziedzicznych wodzów Wet’suwet’en Przeciwnych budowie 670-kilometrowego gazociągu w północnej części Kolumbii Brytyjskiej

Inny długoletni spedytor Atlantic Container Line (ACL) New Jersey, , zdecydował, że przekieruje ładunek z Halifaxu do portów amerykańskich z powodu jako to określił,   prezes Andy Abbott „ absurdalnej sytuacji”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Co tydzień   w Halifax rozładowywanych jest  setki  kontenerów kierowanych następnie do USA

ACL może przewozić ładunekbprzez trzy inne porty w USA: Nowy Jork, Baltimore i Virginia Beach, Va.

ZIM, kolejna duża linia żeglugowa korzystająca z Halifax, powiedziała swoim klientom w środę, że „będzie nadal uważnie monitorować sytuację i będzie na bieżąco informować o dalszym rozwoju”.

ZIM powiedział, że część ładunków przechodzi przez „alternatywne trasy”, aby dotrzeć do terminalu kolejowego Brampton, Ont., Chociaż firma nie wyjaśniła, w jaki sposób. Ostrzegł klientów, aby „spodziewali się opóźnień w dostarczeniu ładunku”.