Podczas piątkowej konferencji prasowej federalna dyrektor ds. zdrowia publicznego, dr Theresa Tam, powiedziała, że Kanada odradza wszelkie podróże zagraniczne. Ostrzegła, że podróżni mogą być odesłani do kwarantanny w innych krajach, a jeśli zachorują, oferowana opieka może być na niższym poziomie niż w Kanadzie.

W środę Stany Zjednoczone zakazały podróży do większości krajów Europy. Tego samego dnia WHO ogłosiło pandemię. W piątek rano w Kanadzie potwierdzono lub podejrzewano w Kanadzie łącznie 180 przypadków COVID-19.

Pod koniec tygodnia największa linia lotnicza Kanady, Air Canada, nie mówiła nic o zwolnieniach personelu pokładowego. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy ceny akcji kanadyjskiego przewoźnika spadły o ponad połowę.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W USA Delta Air Lines zapowiedziała redukcję zatrudnienia personelu pokładowego o 40 proc. To największe zwolnienia w 91-letniej historii linii. Delta rozmawia z Białym Domem i Kongresem na temat możliwości wsparcia ze strony rządu. W ramach oszczędności linia chce uziemić ponad 300 samolotów na co najmniej 30 dni.