Jak podaje Canadian Press ambasador Kanady w Warszawie przekazał informacje, że Polska chce, aby sojusznicy nadal angażowali się w wojnę, która od dwóch lat szaleje po drugiej stronie granicy

Przemawiając w drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Catherine Godin stwierdziła, że ​​wojna stanowi realne i aktualne zagrożenie dla narodu polskiego.

Jej komentarze są następstwem niezapowiedzianej wizyty premiera Justina Trudeau na Ukrainie, aby okazać solidarność z ogarniętym walką krajem, gdzie zapowiedział większą pomoc wojskową i finansową oraz długoterminowe wsparcie. Premier Trudeau ma gościć w Warszawie w poniedziałek.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Polska i Kanada ściśle współpracowały przy wysiłkach wojskowych mających na celu szkolenie żołnierzy i dostarczanie pomocy – dodaje Godin. Mówi, że Polska wyraziła także uznanie dla roli Kanady w ochronie wschodniej flanki NATO na Łotwie.

Jednak w obliczu doniesień o malejącym poparciu dla Ukrainy w innych krajach zachodnich Godin  Polska chce mieć pewność, że inne kraje nadal będą poważnie traktować wojnę – przekazała ambasador Kanady

Za Canadian Press