Ontario opóźnia publikację budżetu na kolejny rok. Rząd zapowiada jednak, ze 25 marca przedstawi zaktualizowaną prognozę gospodarczą. Minister finansów Rod Phillips stwierdził, że ważne jest przygotowanie planów budżetowych dla prowincji, które będą możliwie jak najbardziej aktualne, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie w związku z koronawirusem.

Premier Doug Ford powiedział z kolei, że “przed nami wezbrane wody”, ale rząd jest gotowy zrobić wszystko, by spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

W ostatni weekend prowincja ogłosiła, że przygotowuje ustawę, która będzie zakazywała pracodawcom żądania zwolnień lekarskich od pracowników przebywających w samoizolacji lub kwarantannie. Do tego ma zapewnić ochronę pracownikom, którzy musieli przejść na urlop bezpłatny, by poddać się izolacji lub sprawować opiekę np. nad dziećmi, które zostały w domu z powodu zamknięcia szkół.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W poniedziałek Ontario odnotowało 32 nowe przypadki COVID-19. Łącznie w prowincji zakażonych koronawirusem jest 177 osób.