Policja w Albercie prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa dwóch rdzennych mieszkańców, którzy, jak się podejrzewa, wpadli w zasadzkę po powrocie z udanego polowania na wiejskiej drodze w  Albercie.

Ciała 39-letniego Jake’a Sansoma i jego 57-letniego wuja Morrisa Cardinala , znaleziono 28 marca obok furgonetki na wiejskiej drodze w pobliżu Glendon, miasteczka rolniczego położonego 160 mil na północny wschód od Edmonton. Obaj zginęli od ran postrzałowych.

Sansom, który niedawno stracił pracę jako mechanik ciężkiego sprzętu z powodu zwolnień związanych z koronawirusem, wyruszył na polowanie z Cardinalem, aby pomóc w zaopatrzeniu   rodziny. Polowali na łosia.

Po  zastrzeleniu zwierzęcia obydwaj  zrobili sobie selfie w lesie. Jako Metysi mieli pozwolenie na polowanie na tym terenie poza sezonem.

Wiadomość o morderstwie zszokowały przyjaciół i rodzinę.

Wyniki sekcji zwłok  nie zostały opublikowane. RCMP odmówiła podania informacji o liczbie lub charakterze ran postrzałowych, powołując się na potrzebę „zachowania integralności” dochodzenia.

Policja jest przekonana że mężczyźni wpadli w zasadzkę na skrzyżowaniu – ale ostrzegli, że śledztwo jest w początkowej fazie. W tym momencie nie ma dowodów sugerujących, że zbrodnia jest motywowana rasowo.