Policja w Toronto wydała oświadczenie dementujące niektóre fałszywe informacje krążące w mediach społecznościowych dotyczące mandatów za podróżowanie samochodem  w grupie

W mediach społecznościowych opublikowano mandat na 880 dol., który rzekomo ktoś otrzymał, po tym jak policja w Scarborough zatrzymała samochód i ustaliła, że dwie osoby nie były spokrewnione.  Mandat miał być wystawiony z powodu naruszenie zasad dystansowania społecznego, na podstawie Ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności.

„Policja w Toronto przypomina, że podróżowanie lub przebywanie w samochodzie – w tym osobami z różnych adresów domowych – w liczbie do pięć osób  nie jest niezgodne z prawem – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w środę wieczorem.

„Dyrektywy rządowe mają zastosowanie do„ zorganizowanych wydarzeń publicznych i spotkań towarzyskich ponad pięciu osób.

Policja przypomniała także że skargi dotyczące nieprzestrzegania zasad dystansu społecznego należy kierować na numer 311, a nie 911.

Siły policyjne w Yorku, Peel, Halton i Hamilton wydały podobne oświadczenia wraz z zaleceniami, że jeśli w samochodzie są więcej niż dwie osoby, to by ograniczyć się do członków jednej rodziny w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19.