Minister finansów Ontario, Rod Phillips, powiedział w czwartek, że rząd chce, aby firmy ubezpieczeniowe odzwierciedliły w składkach ubezpieczenia motoryzacyjnego „niszczycielski wpływ” pandemii COVID-19 i fakt, że większość osób w mniejszym stopniu używa samochodów, a ruch jest mniejszy co za tym idzie mniejsze jest ryzyko wypadków drogowych

W ubiegłym tygodniu minister rozmawiał z prezesami największych firm ubezpieczeniowych.

Niektóre firmy już ogłosiły zniżki dla klientów, w tym Allstate Insurance Co. of Canada, która zapewnia wszystkim swoim kierowcom „ulgę za pobyt w domu” w wysokości około 25 procent  miesięcznej składki.

CAA Insurance ogłosiło w czwartek, że 10-procentowa obniżka na rok, zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, zostanie automatycznie zastosowana przy odnowieniu polisy

 

„Czekam na szczegóły _ Nauczyłem się czytać drobny druk, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu, ale myślę, że ich odpowiedź musi uwzględniać wyzwania, przed którymi stoją dzisiaj ludzie” – powiedział Phillips.

„Przypomniałem dyrektorom generalnym, podobnie jak wszystkim przedsiębiorcom, że ludzie, z którymi mają teraz do czynienia, byli ich klientami przez ostatnie pięć lat i prawdopodobnie będą ich klientami przez następne pięć lat, więc to bardzo ważne i wszyscy będziemy pamiętać, jak zostali potraktowani ”.

NDP wezwała rząd Ontario do nakazania trzymiesięcznej 50% zniżki składek na ubezpieczenie motoryzacyjne

 

Aviva Canada zapowiedziała, że ​​klienci, którzy całkowicie zaprzestali prowadzenia pojazdu, mogą obniżyć swoje składki nawet o 75 procent, a ludzie, którzy prowadzą mniej, mogą uzyskać oszczędności  do 15 procent.

Większość firm oferuje także odroczenie płatności dla klientów mających trudności finansowe.