Polskie linie lotnicze LOT prowadzą rozmowy z Boeingiem w sprawie modyfikacji samolotów 787 Dreamliner na samoloty transportowe cargo, może to pomóc w ograniczeniu strat spowodowanych kryzysem koronawirusa.

Ponieważ pasażerskie podróże lotnicze są praktycznie wstrzymane, linie lotnicze, takie jak LOT, szukają alternatywnych sposobów generowania dochodów, do czasu póki popyt nie wzrośnie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Prowadzimy rozmowy z producentem samolotów na temat … przystosowania samolotu pasażerskiego (Dreamliner) do transportu ładunków” – powiedział Reuterowi Michał Czernicki. LOT ma 15 dreamlinerów.

„Jeśli uzyskamy zgodę i spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będziemy pierwszą linią lotniczą na świecie, która dostosuje Dreamlinery do takiego transportu”.

LOT, to największa kontrolowana przez państwo linia lotnicza w Europie Środkowej.

LOT pracuje nad planem ratunkowym i prawdopodobnie będzie potrzebować pomocy państwa, biorąc pod uwagę zawieszenie ruchu lotniczego, powiedział w tym miesiącu minister ds. zasobów  państwowych Jacek Sasin.

Czernicki odmówił komentarza na temat możliwego terminu, rodzaju ładunku, który LOT chciałby transportować, lub jak długo używałby Dreamlinerów do takich celów, podkreślając, że nie podjęto ostatecznej decyzji i że taka decyzja  będzie zależała od popytu na usługi cargo.

Źródło: Reuters