Stowarzyszenia hodowców zwierząt w Kanadzie alarmują, że producenci doznają olbrzymich strat z powodu Covid-19 i prawdopodobnie będą musieli zmniejszyć pogłowie stad. Wszystko to przez zamknięcia i spowolnienia prac w rzeźniach i zakładach przetwórstwa mięsnego w całym w Kanadzie i USA

Zaległości przetwórstwa  mają miejsce zarówno jeśli chodzi o mięso wołowe, jak i wieprzowinę” – powiedział Chris White, prezes Canadian Meat Council, która reprezentuje zakłady przetwórcze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przestoje w zakładzie Cargill w High River w Albercie oraz raz w zakładzie Olymel w Quebecu, a także ograniczenie do jednej zmiany pracy w zakładzie JBS Canada w Brooks w Albercie  spowolniło tempo przetwarzania mięsa

Producenci zaczynają wybijać zwierzęta, których nie mogą dostarczyć do rzeźni. Dotyczy to zwłaszcza świń

Przemysł produkuje około 23 milionów świń rocznie. A ponieważ wieprze dojrzewają szybciej niż bydło, szybciej są gotowe na rynek, a producenci nie są w stanie trzymać ich w nieskończoność.

W Albercie wielu farmerów zmniejsza racje żywnościowe bydła aby spowolnić ich wzrost, ale nadal muszą płacić co zmniejsza rentowność.