Michael Korenberg, przewodniczący rady zarządczej University of British Columbia, ogłosił w sobotę rezygnację z pełnienia tej funkcji po tym, jak okazało się, że “polubił” w mediach społecznościowych serię wpisów na twitterze, które wyrażały sprzeciw wobec ruchu Black Lives Matter.

Studencka gazeta Ubyssey podała, że wiele z tych komentarzy było też krytycznych wobec Antify. Grupa UBC Students Against Bigotry zamieściła na twitterze wpisy “polubione” przez Korenberga. Autorem jednego z nich był Dinesh D’Souza, autor teorii spiskowych, który połączył Antifę z paramilitarnymi organizacjami pod wodzą Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego.

W sobotę wieczorem Korenberg usunął swoje wyrazy sympatii dla kontrowersyjnych wpisów. W wydanym oświadczeniu napisał, że rezygnuje z przewodnictwa w radzie uniwersytetu. Przyznał, że przez ostatnie dwa tygodnie “polubił” na twitterze kilka wpisów wymierzonych przeciwko tysiącom osób, które mają odwagę, by przeciwstawiać się rasizmowi, dyskryminacji i nienawiści. Podkreślił, ze nie popiera nienawiści w żadnej formie. Rozumie, że jego działania wzbudziły szereg wątpliwości na temat jego poglądów.

Korenberg napisał, że popiera ruch Black Lives Matter i walkę z rasizmem w instytucjach edukacyjnych.