W związku ze skandalem w jaki zamieszany jest premier federalny Justin Trudeau główni sponsorzy i darczyńcy odchodzą od WE, a w niektórych przypadkach wstrzymują wszelkie płatności na rzecz organizacji

Jeden z największych sponsorów WE Charity, Royal Bank of Canada, potwierdził we wtorek Financial Post, że kończy swoją wieloletnią współpracę z organizacją WE.

Decyzja zapadła, gdy inni główni sponsorzy i darczyńcy organizacji WE Charity, tacy jak KPMG Canada LLP, Telus Corp. i Virgin Atlantic Airways, odeszli od WE, w niektórych przypadkach trwale wstrzymując wszystkie płatności na rzecz organizacji.

„Wspieranie młodzieży pozostaje kluczowym priorytetem RBC w naszym zaangażowaniu na rzecz rozwoju społeczności. Nadal koncentrujemy się na możliwościach, które pomagają młodym ludziom rozwijać umiejętności, zdobywać doświadczenie zawodowe i łatwiejszy dostęp do usług dobrego samopoczucia psychicznego dzięki naszym szerokim programom i zasobom stworzonym przez RBC. ” – pisze bank w komunikacie

Plany WE Charity, aby płacić nauczycielom za rekrutację uczniów do programu wolontariatu, stanowił dla niektórych dylemat etyczny

Fundacja RBC była jednym z największych corocznych darczyńców na cele charytatywne WE Charity, przekazując około 2 miliony dolarów od 2015 roku. RBC sponsoruje również wirtualną kartę debetową WE RBC Visa, przekazując WE określoną kwotę za każdym razem, gdy użytkownik dokonuje transakcji online przy użyciu tej karty.

 

Chociaż WE Charity posiada dziesiątki milionów dolarów w nieruchomościach w funduszu rezerwowym, który może zostać wykorzystany przez tę organizację charytatywną w czasach kryzysu, jej największym źródłem dochodów są darowizny i sponsoring. Ze sprawozdań finansowych organizacji charytatywnej wynika, że ​​otrzymała ona 46 milionów dolarów w postaci darowizn i sponsoringu w roku podatkowym kończącym się 31 sierpnia 2019 r. – dwie trzecie jej przychodów.

Współzałożyciele WE, Craig i Marc Kielburger, złożą zeznania przed komisją House Finance o ich roli w uzyskaniu od rządu liberalnego kontraktu o wartości 900 milionów dolarów na administrowanie programem Canada Student Service Grant. Premier Justin Trudeau i jego główna współpracowniczka, szefowa sztabu Katie Telford, pojawią się przed komisją w czwartek, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące umowy.

We Charity   wcześniej znana jako Free the Children , to międzynarodowy ruch charytatywny na rzecz rozwoju i wspierania młodzieży , założony w 1995 roku przez obrońców praw człowieka Marca i Craiga Kielburgerów .  Organizacja wdraża programy rozwojowe w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej, koncentrując się na edukacji, wodzie pitnej, zdrowiu, żywności i możliwościach ekonomicznych.  Prowadzi również programy krajowe dla młodych ludzi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, promując uczenie się  i aktywne obywatelstwo.