Pozostaje wiele pytań dotyczących 309- milionowego planu prowincji, aby ponownie otworzyć szkoły; konieczne jest wdrożenie nowych protokołów i zatrudnienie nowych pracowników, w tym nauczycieli, szkolnych pielęgniarek i woźnych.

50 milionów dolarów ma posłużyć do zatrudnienia ok. 500 pielęgniarek zdrowia publicznego. Ale w połowie sierpnia proces ten jest nadal w toku.

Według Doris Grinspun, CEO Stowarzyszenia Registered Nurses w Ontario, szczegóły tego, kto zatrudnia  pielęgniarki i gdzie będą pracować, wymagają dopracowania.

Innym  elementem planu Ontario jest 75 milionów dolarów na zatrudnienie ponad 900 dodatkowych opiekunów i zakup środków czystości.

Jednak według Laury Walton, prezes Ontario School Board Council of Unions (OSBCU), to nie jest wystarczające,

„Dziewięciuset personelu wydaje się być dużo, ale mówimy o 4800 [publicznych szkołach podstawowych i średnich] w całej prowincji” – tłumaczy.

„To za mało, jeśli chodzi o pracę, jaką trzeba wykonać” – mówi Walton.

„Są to przyzwoicie opłacane miejsca pracy, więc miejmy nadzieję, że ludzie będą zainteresowani” – dodała. „A pracy będzie dużo”.

 

 

Premier Ford zapowiedział   „ulepszanie” planu powrotu do szkoły, ale dodał, że nie będzie żadnych znaczących zmian.

„Będziemy po prostu kontynuować pracę nad tym procesem i go ulepszać. Nigdy nie wierzyłem, że wystarczy powiedzieć„ OK, i wszystko gotowe ”. “