Lot WestJet odwołany po sporze o to, czy maluch powinien nosić maskę.
Safwan Choudhry twierdzi, że jego rodzina została wyrzucona z samolotu, a cały lot został odwołany po tym, jak personel próbował zmusić jego 19-miesięczną córkę do noszenia maski podczas lotu.  WestJet informuje jednak, że  to starsza, trzyletnia córka Choudhry’ego, nie nosiła maski. Ten zaś uważa, że to nieprawda.

WestJet  we wtorek odwołał lot z Calgary do Toronto po tym, jak rodzina odmówiła przestrzegania zasady, zgodnie z którą wszyscy pasażerowie w wieku powyżej dwóch lat noszą maski.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pasażer Safwan Choudhry mówi, że pracownicy linii lotniczych próbowali zmusić jego 19-miesięczną córkę do noszenia maski, mimo że nie jest to wymagane w przypadku tak małych dzieci.

Choudhry zapewnia, że jego rodzina przestrzegała przepisów. Jego młodsza córka została zidentyfikowana jako niemowlę na karcie pokładowej, a jego starsza córka miała maskę.

Ale WestJet twierdzi, że relacje członków załogi i personelu na lotnisku różnią się od relacji Choudhry’ego.

„WestJet pragnie wyjaśnić, że było dwoje dzieci i nie wymagaliśmy od niemowlęcia noszenia maski, ale wymagaliśmy, aby drugie dziecko, które ukończyło dwa lata,ją  nosiło” – stwierdziła rzeczniczka WestJet Lauren Stewart w e-mailu .

Linia lotnicza twierdzi, że WestJet stosuje politykę zerowej tolerancji dla pasażerów bez  maski, zgodnie z rozporządzeniem Transport Canada, które zobowiązuje wszystkich podróżnych w wieku co najmniej dwóch lat do noszenia ochronnych osłon twarzy podczas lotów.

Choudhry opowiada, że on i jego żona próbowali na siłę nałożyć maskę na twarz swojej najmłodszej córki,  dopóki nie zwymiotowała. W tym momencie powiedzieli nam, że wszyscy mamy wysiąść z samolotu ”. Po ewakuacji samolotu funkcjonariusze poprosili o dowód tożsamości każdego członka rodziny – wtedy policja zdała sobie sprawę, że dziecko ma mniej niż dwa lata, – dodaje