Po wielomiesięcznej walce o przywrócenie konta 83-letni Edward Willamowicz zToronto postanowił, zamknąć swoją stronę na Facebooku Poland Forever z powodu presji cenzury tej korporacji

Popularna strona , która została nagłośniona w telewizyjnym wywiadzie dla polskich mediów PolandIn , znana z udostępniania artykułów i zdjęć dotyczących polskiej historii, kultury i polityki, nie została usunięta, ale jej twórca, Willamowicz, został pozbawiony możliwości używanie swojego konta osobistego do administrowania stroną.

„Od 13 maja zostałem zablokowany. Poza komentarzami z nowego konta nie mogę publikować, usuwać spamu itp.  Wszystko to pomimo wielu moich apeli na Facebooku o ponowne włączenie konta ”- napisał Willamowicz w poście na Facebooku.

Willamowicz czasami publikował treści pozytywne wobec Prawa i Sprawiedliwości (PiS), ale większość jego postów miała charakter apolityczny. Mimo to, biorąc pod uwagę częste wyciszanie przez Facebooka konserwatywnych treści i stron , istnieje obawa, że ​​zabanowanie Willamowicza mogło być próbą uciszenia go za publikowanie patriotycznych treści.

Willamowicz twierdzi, że  zakaz wydaje się wynikać z artykułu, który opublikował na mainstreamowej stronie internetowej ThoughtCo. zatytułowanego „ Przyczyny II wojny światowej ”, na którym znalazło się zdjęcie Adolfa Hitlera. Facebook ma zakaz publikowania treści, które gloryfikują nazistów, ale pomimo artykułu zawierającego główne zdjęcie Adolfa Hitlera, sam artykuł był antynazistowski w treści. Mimo wielokrotnych apeli Willamowicza do Facebooka i wyjaśnień, że publikuje antyhitlerowski artykuł, firma od blisko pół roku nie przywróciła mu konta.

Willamowicz stwierdza w poście, że Poland Forever „zawsze była przeciwko nieludzkim systemom, czy to nazizmowi, czy komunizmowi”.
Edward Willamowicz,  urodził się w Polsce, ale jako młody człowiek uciekając przed komunizmem wyjechał do Kanady. W 2015 roku założył stronę Poland Forever. Po pięciu latach wysiłków zdecydował, że nie ma już sił walczyć z Facebookiem, bo jest to zbyt frustrujące

za https://rmx.news/