W nocy z soboty na niedzielę we wsi Orzechówka zmarł Adolf Kudliński, miał 69 lat.
Był najsłynniejszym polskim preppersem znanym  z internetu. Jego filmy na youtube oglądały miliony osób. Uczył wykorzystywania darów natury, przechowywania i przygotowywania żywności. W Orzechówce stworzył muzeum siekier oraz magazyny żywności i schrony na wypadek kataklizmu, jakiego przez wiele lat się spodziewał.

Zagnębił go system – pisze na swej stronie fejsbukowej Mateusz Góral – Zawał serca. Miał iść do więzienia za film o Rumunach, którzy straszyli polskich grzybiarzy w polskich lasach. Upominał się o polskich grzybiarzy. Ponieważ miał już wyrok w zawiasach o nielegalne posiadanie broni -“podrzucono mu amunicję do ula” i dostał 3,5 roku. Drugi wyrok w recydywie i dostał odsiadkę bezwarunkową.

Zostaniesz w naszych sercach Adolfie. Żegnaj dzielny Słowianinie, dobry Polaku !!!! Kończy Mateusz Góral.

Adolf Kudliński starał się uświadamiać swoich widzów, że powinni być dumni, iż są Słowianami, przybliżał historię i dawne obyczaje.   6 marca Adolf Kudliński w Sądzie Rejonowym w Starachowicach z ostał skazany na sześć miesięcy bezwzględnego więzienia.

W trakcie postępowania oskarżony nie wykazał żadnego krytycznego podejścia do popełnionego przez siebie przestępstwa – uzasadniał wyrok sędzia.

Adolf Kudliński usłyszał zarzut nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym. Chodziło o zdanie, że „to Rumuni napadali na grzybiarzy”. Miał pretensję o to, że – według niego – grzybiarze z Rumunii najechali wówczas tłumnie na świętokrzyskie lasy przy biernej postawie polskiej policji.. Zarzucił funkcjonariuszom, że nie reagowali, “bo to w większości Ukraińcy”. „Jak Ukrainiec będzie ścigał Rumuna?! Im to jest na rękę – uznał

Mimo iż filmik został dość szybko usunięty, obejrzało go ok. 70 tysięcy osób.

Słowo preppers pochodzi od angielskiego prepping, który oznacza „przygotowanie”.  Prepping nie łączy się z żadną ideologią, światopoglądem czy poglądami politycznymi. Główną cechą każdego preppersa jest samodzielność i zdobywanie szerokiej wiedzy na temat przetrwania.