Ponieważ wyznaję następujące zasady:

/ Żyj i daj żyć innym, również dzieciom nienarodzonym.

/ Nie buduje się swego szczęścia na cudzej krzywdzie. Również na krzywdzie dzieci nienarodzonych, które przecież są ludźmi.

/ Żyj tak, żeby tobie było dobrze i żeby innym było dobrze z tobą. Do innych zaliczam dzieci nienarodzone.

/ Nigdy nie staraj się dążyć do celu po trupach, również po trupach dzieci nienarodzonych.

/ Nigdy nie mordujmy w łonie matki śmiertelnie chorego dziecka (np. dziecka bez mózgowego, z bardzo poważnymi powikłaniami, jak chociażby z brakiem nerek). Pozwólmy takiemu dziecku urodzić się i umrzeć z godnością.

/ Kobieta ma prawo do swojego brzucha i może z nim robić, co jej się żywnie podoba, ale z jednym wyjątkiem. Nie może w swoim brzuchu odbierać życia innemu człowiekowi. Tym innym człowiekiem jest dziecko nienarodzone.

Z wyrazami szacunku

Michał Jabłoński

Od redakcji: Słusznie!

•••

Adresaci:

Prezydent RP, premier RP, MRiPS, urząd ds. KiOR, IPN, prasa, telewizja, osoby zainteresowane

Szanowni Państwo,

“Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie trud i poświęcenie tych, którzy nie bali się represji ze strony komunistycznego reżimu. I którzy przez ten reżim byli represjonowani. By choć częściowo zadośćuczynić tym krzywdom, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie specjalnego świadczenia wyrównawczego właśnie dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych”

Takie słowa wypowiedziała pani minister Marlena Maląg. Bardzo ładnie.

Trochę historii: W 2015 r. w IPN na spotkaniu działaczy opozycji z całego kraju (ok. 100 osób) doradca prezydenta RP, Zofia Romaszewska, publicznie wystąpiła z propozycją przyznania dla opozycjonistów świadczenia w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy średnią płacą krajową brutto, a otrzymywanym świadczeniem. Zobowiązała się publicznie do zajęcia się tą sprawą osobiście i lobbowania tej propozycji w Sejmie wśród parlamentarzystów PiS. i… na tym poprzestano.

Organizatorami spotkania byli: Instytut Pamięci Narodowej i Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Szef Urzędu Kombatantów J. Kasprzyk w dniu 2 czerwca 2018 r. w Siedlcach powiedział m. in:”…nikt z działaczy opozycji antykomunistycznej nie będzie mógł powiedzieć, że Polska o nim nie pamięta. I będziemy to czynić wspólnie: Stowarzyszenie, Państwo, my – Urząd, Rząd Rzeczypospolitej. Przywrócić musimy właściwe znaczenie słowa „bohater narodowy”. Bohaterami narodowymi jesteście Wy i Wam należy się pomoc Rzeczypospolitej do końca Waszych dni” 1. W preambule do ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. z dnia 20 maja 2015 r.): Uznając szczególne zasługi dla Polski tych jej obywateli, którzy w latach 1956-1989 z narażeniem własnego życia, wolności, majątku lub praw pracowniczych angażowali się w działalność antykomunistyczną zmierzającą do odzyskania suwerenności i niepodległości Ojczyzny lub byli z tych powodów represjonowani, uchwala się, co następuje:…

To dlaczego w takim razie zrównano ustawowo ofiary z katami? Dotkliwe w naszą   godność uderzenie.

A jak realizuje się te ładnie brzmiące słowa?

ZUS w stosownym wniosku o świadczenie wyrównawcze emerytury, zapragnął informacji o mojej emeryturze kanadyjskiej, którą wypracowałem (po represjach w prl) z wielkim trudem, po wyrzuceniu mnie z POLSKI przez polityczną policję z prl z paszportem w jedną stronę. Banicja – rozporządzenie kiszczaka ze stycznia 1982r. To w POLSCE czyli w prl i III RP, nie dano mi żadnych szans na spokojną pracę, na spokojną emeryturę. Bo zbrodniarze – komuchy wymyśliły tzw. stan wojenny. Po represjach, po uwięzieniu, po torturach, dwie ścieżki zdrowia, twarde łoże itp. Codzienne upokarzanie w komuszych kazamatach-więzieniach. Następnie paszport w jedną stronę. Takich jak ja było ok. 100 tys. z rodzinami.

To błędy i zaniedbania prl i III RP spowodowały ze polska emerytura tak niska. Więc jeżeli III RP chce naprawić błąd i świadczenie wyrównawcze poprzez ZUS wprowadzić w życie, dlaczego dopytuje się o kanadyjską emeryturę?  Bym się nie wzbogacił? A więc tak samo jak ci tam w togach w sądach III RP.  (różnica wartości pieniądza i wyjdzie na to że to ja mam dopłacać dla ZUS ????) Czy to głupi żart, czy urzędnicze niedopatrzenie?

Państwowy fałsz.

Nawet dziś III RP nie słyszy próśb o rozmowy i zadośćuczynienie za paszport w jedną stronę za banicję.

Znamienne! A jest prawnym spadkobiercą prl – u.

W sądach III RP gdy pytałem się o odszkodowanie i zadośćuczynienie, za uwięzienie za tortury itp. słyszałem, że chcę się wzbogacić na odszkodowaniach. Te słowa wypowiadali ludzie w służbowych togach sędziowskich, dużo młodsi ode mnie.

Sąd apelacyjny, łamiąc prawo, w ogóle nie pozwolił na ponowne rozpatrzenie sprawy o odszkodowanie, gdy 2011 zmieniono odnośne przepisy na moją korzyść.

W sumie uzyskałem (odszkodowanie i zadośćuczynienie) prawie 20% tego co zarabiałem w 1981 r. Nomen omen, ZUS to potwierdził. Dziś pod hasłem pomocy represjonowanym, że emerytalne świadczenia wyrównawcze… polscy urzędnicy za pozwoleniem ustawodawcy chcą liczyć moją kanadyjską emeryturę. Czyli znowu to samo: bym się nie wzbogacił. W tytule piękna szlachetna pomoc, wykonanie zaplanowane przez ustawodawcę: fałsz, obłuda i pazerność.

Nas, represjonowanych jest stosunkowo niedużo. Politycy mogą uchwalać prawa przeciw nam. Zbójeckie prawo silniejszego. Ustawowe zrównywanie nas z poziomem esbeckim, to silny cios w naszą godność.

Za wszystko przyjdzie zapłacić.

Przypominam: to jest 30 lat RP i 40 lat powstania Solidarności.

O klaso polityczna III RP, urzędnicy  – wszystkim wam: wstyd, hańba i sromota !

        Represjonowany, za prl i przed sądami  III RP

        Janusz Szepietowski

Canada

•••

        Przez ostatni tydzień doświadczam na sobie działania masztu 5G. Tydzień temu uruchomiono maszt 5G 400m od mojego domu. Od tej pory jeśli tylko wyjdę z domu mam silne bóle w klatce piersiowej i w ramionach. Ten ból przypomina mi ból jaki miałem już trzykrotnie. Mam w sercu 5 stentów i 3 bajpasy oraz dodatkowe 2 stenty w szyi. Może to promieniowanie z tego masztu działa ujemnie na te obce ciała które mi włożono w szpitalu. Może mi zaaplikowano coś o czym nie wiem? W domu te bóle są łagodniejsze a nawet czasem zanikają. Poprosiłem kolegę – inżyniera który pracował w tej dziedzinie, Przyjechał i wszystko pomierzył w domu i przed domem, a także w pobliżu  masztu. Przed domem promieniowanie było 5x większe od normy, a w bliskiej odległości od masztu to nawet nie chciał mi powiedzieć. Dzwonię do różnych instytucji lecz bez efektu.Albo nie chcą o tym rozmawiać albo przerywają rozmowy lub odsyłają mnie do innych osób lub instytucji. Czy to ma być cena za szybszy internet? Nie wiem jak długo to wytrzymam. Mam jednak nadzieję że po wyborach w USA wszystko się zmieni. Ostrzegam i pozdrawiam. Stan Pietras

•••

Dzień Dobry,

Ponieważ trwa epidemia i “Koło Pań Nadzieja” nie jest aktywne i ja też nie mam tematu do pisania , postanowiłam  podzielić się dobrem jakie mnie spotkało wczoraj, (01/11/2020) od ludzi, którzy są znani w Polonii i też przez pana? Bo oglądałam filmik, który pan zrobił o nich i był chyba na FB?

Polonee Distillery – St.Catharines, ON – właściciel – pan Adam?  Miałam “zaszczyt” skosztować ich produkcji znakomita wódeczkę “Kannuk i reklamowałam nawet w Vancouver, gdzie mieszka mój syn. Kupowałem też ją przede wszystkim na prezenty dla ludzi,  których bardzo kocham, bo cena jest dość wysoka, dla samotnej emerytki??

Nagle, ta wódeczność zniknęła ze wszystkich LCBO i wysłałam w sobotę e-mail do pana Adama z pytaniem co się stało?? Odpowiedział mi, że taki wielki mają popyt, że zadecydowali tylko tę wódeczkę sprzedawać u siebie w sklepie firmowym. Podziękowałam za wiadomość i za polski wspaniały produkt, że już będzie mi ciężko ją nabyć, bo teraz nie jeżdżę samochodem?

Pan Adam zapytał się ile butelek chciałabym nabyć i oznajmił, że dostarczy mi do domu, bez dodatkowych opłat?? Byłam w szoku, że w tych trudnych czasach, gdzie człowiek do człowieka robi się wilkiem, i ten obcy dla mnie człowiek okazał się tak bogaty w człowieczeństwo?  Niesamowita energia wdzięczności i wiary spłynęła na moją duszę. A wdzięczność to przecież energia, która otwiera serce na przyjęcie obfitości Wszechświata? Świat jest piękny, jak są w nim piękni ludzie?

Towar został dostarczony z uroczym uśmiechem pana Adama i oznajmiłam mu, że zapewnił sobie u mnie reklamę jego towaru i jego człowieczeństwa dozgonnie.

Wiele razy już panu wspominałem, jakim  wspaniałym i  pięknym, człowiekiem jest pan, wspaniałym patriotą a teraz jeszcze miałam okazję poznać pana Adama…

“Prawdziwe piękno rodzi się z naszych działań i aspiracji oraz z dobroci, jaką ofiarujemy innym”

Panie Andrzeju, dzięki za wysłuchanie i życzę dla pana i pana rodziny, ogromnych pokładów szczęścia i zdrówka,

Maria ( Mariola) Prokopowicz

Rzecznik Prasowy “Koło Pań Nadzieja”

Przy SPK# 20

Od redakcji: Pani Mario dziękujemy – generalnie Polacy to wspaniali, mili i uczynni  ludzie.