Rząd federalny przedłużył istniejące ograniczenia w podróżach międzynarodowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, uniemożliwiając wjazd większości podróżnym, którzy nie są obywatelami Kanady, stałymi mieszkańcami lub osobami wjeżdżającymi z USA z „ważnych” powodów.

W komunikacie prasowym wydanym w niedzielę, minister bezpieczeństwa publicznego i gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych Bill Blair i minister zdrowia Patty Hajdu ogłosili, że ograniczenia w podróżowaniu dla obywateli USA i cudzoziemców chcących wjechać do Kanady ze Stanów Zjednoczonych zostaną przedłużone do 21 grudnia.

Również, ograniczenia dla podróżnych przybywających z innych krajów jak i obowiązek  samoizolacji przez 14 dni po przyjeździe zostaną przedłużone do 21 stycznia.

Nadzwyczajne zarządzenia wydane 16 marca zakazały większości cudzoziemcom wjazdu do Kanady o ile ich podróż nie jest niezbędna. Istnieje wiele wyjątków dla członków najbliższej rodziny obywateli, pracowników podstawowych, pracowników sezonowych, opiekunów i studentów zagranicznych oraz innych.

W komunikacie podano również, że rząd zacznie przyjmować wnioski od  amatorskich organizacji sportowych”, które chcą organizować pojedyncze wydarzenia sportowe w Kanadzie. Wnioskodawcy będą musieli wykazać, że mają plan ochrony zdrowia publicznego, który został zatwierdzony przez urzędników prowincji lub terytoriów oraz odpowiednie lokalne władze ds. zdrowia.

Sport Canada, który jest częścią Departamentu Dziedzictwa Kanady, będzie odpowiedzialny za autoryzowanie takich imprez, w porozumieniu z Kanadyjską Agencją Zdrowia Publicznego, podano w komunikacie.

Według danych Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych pomimo ograniczeń w podróżowaniu, ponad 5 milionom osób przybywających do Kanady pozwolono pominąć 14-dniowy wymóg kwarantanny ,  głównie dlatego, że są oni niezbędnymi pracownikami.