Konserwatywny poseł David Sweet przeprosił po opublikowaniu w piątek tweeta, twierdząc, że „nie ma dowodów” na to, że blokady COVID-19 działają , stwierdzając, że są one „największym naruszeniem swobód obywatelskich od czasów obozów internowania podczas drugiej wojny światowej”.

Nie cofnął się jednak przed swoimi komentarzami na temat blokad.

„W żaden sposób nie porównywałem dzisiejszego dnia z okrucieństwem wojny ”- napisał Sweet na Twitterze.

„Żeby było jasne, mam na myśli kanadyjskie obozy internowania niewinnych imigrantów podczas drugiej wojny światowej” – napisał. „Niesprawiedliwie, ze względu na ich przynależność etniczną zawieszono ich swobody obywatelskie, mimo że byli imigrantami  ze stałym pobytem lub Kanadyjczykami”.

Konserwatywny poseł David Sweet dołączył do niezależnego MPP Romana Babera, aby poprosić rząd Ontario o zaprzestanie blokad w prowincji.

W rozmowie z Baberem w środę Sweet powiedział, że blokady rządowe spowodowały „nieobliczalne cierpienia wszystkich Kanadyjczyków”. „Blokady z natury są zagrożeniem dla zdrowia psychicznego” – dodał Sweet.

„Konsekwencje finansowe, jakie mają firmy rodzinne, przedsiębiorcy i pracownicy z powodu blokad, są ogromne”.

Sweet przytoczył, że gwałtownie wzrosły przedawkowania opioidów, a badania przesiewowe i metody leczenia chorób spadły z powodu środków blokujących.

Obaj politycy proszą rząd Forda o przeniesienie całej prowincji do Zielonej Strefy i wprowadzenie jak najmniejszej liczby ograniczeń.

„Postawy wobec blokady uległy zmianie i widzimy więcej osób publicznie wypowiadających się przeciwko niemu” – powiedział Baber.

Baber został usunięty z klubu w Ontario w styczniu po tym, jak napisał list otwarty wzywający do zakończenia blokad w prowincji.

W lutym wielu obecnych i byłych polityków, w tym były konserwatywny poseł Derek Sloan, utworzyło Anti-Lockdown Caucus – bezpartyjną organizację wzywającą do zaprzestania blokad.