W poniedziałek 21 czerwca 60-letni mężczyzna poniósł śmierć podczas tornada w regionie Mascouche na północ od Montrealu. Co najmniej dwie inne osoby zostały ranne.

Mężczyzna, który był na zewnątrz, próbował uciec w bezpieczne miejsce w swojej szopie, ale szopa została zniszczona. Sąsiedzi powiedzieli CTV, że wszystko wydarzyło się w ciągu kilku sekund. Tornado przeszło nad miastem w godzinach popołudniowych.

Rzecznik Environment Canada  Peter Kimbell potwierdził, że tornado przyziemiło 46 kilometrów na północ od Montrealu około godziny 16:00

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazują rozległe uszkodzenia niektórych ulic i powalone drzewa. Czerwony Krzyż powiedział, że udzielił pomocy ponad 50 osobom w zakresie żywności, schronienia i odzieży.

Tornado spowodowało „znaczne zniszczenia” w mieście, według Urgence Quebec, które wezwało mieszkańców do unikania przewodów elektrycznych leżących na ulicy.

Późnym popołudniem Hydro-Quebec zgłosiło 198 przerw w dostawie prądu w całej prowincji, z których 114 miało miejsce w Montérégie. Nieco ponad 50 000 odbiorców było pozbawionych prądu.

Agencja Environment Canada potwierdziła we wtorek , że ​​tornado, które nawiedziło Mascouche w stanie Que., przeszło w poniedziałek trzy kilometry osiągając prędkość wiatru od 180 do 220 km/h. Jest to kategoria F2. Zniszczeniu uległo około 50 domów.