Chcesz się przygotować na nadejście hurganu? Zaszczep się przeciwko Covid – doradza amerykańska agencja CDC

Proszę się nie śmiać, sprawa jest poważna.

Amerykańska agencja CDC wzbogaciła listę czynności,  jakie każdy powinien zaliczyć by być należycie przygotowanym na nadejście huraganu. Na pierwszym miejscu wymienia szczepienia przeciwko Covid. Ostrzega też by pomagając innym pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego co najmniej 6 stóp.

Nie możesz powstrzymać tropikalnej burzy ani huraganu, ale możesz już teraz podjąć kroki, aby chronić siebie i swoją rodzinę. czytamy na stronie Centers for Disease Control and Prevention – czytamy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

a następnie:

Przygotowanie do huraganu
Postępuj zgodnie z tymi ważnymi wskazówkami CDC dotyczącymi gotowości na wypadek huraganu:

Przygotuj się na huragan: Podejmij teraz podstawowe kroki, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na wypadek burzy.

  • Jak najszybciej zaszczep się na COVID-19 . Szczepionki COVID-19 pomagają chronić Cię przed zachorowaniem lub poważnym zachorowaniem na COVID-19, a także mogą chronić ludzi wokół Ciebie.
  • Zdobądź zapasy awaryjne : Zaopatrz swój dom i samochód w zapasy. Daj sobie więcej czasu niż zwykle na przygotowanie zapasów żywności, wody i lekarstw.
  • Dostawa do domu to najbezpieczniejszy wybór przy zakupie materiałów na wypadek katastrofy; jednak może to nie być opcją dla wszystkich. Jeśli zakupy osobiste są Twoim jedynym wyborem, podejmij kroki, aby chronić zdrowie swoje i innych podczas załatwiania ważnych spraw.
  • Zrób plan : Stwórz rodzinny plan katastrofy.
  • Przygotuj się do ewakuacji : Nigdy nie ignoruj ​​nakazu ewakuacji. Zwróć uwagę na lokalne wytyczne dotyczące zaktualizowanych planów ewakuacji i schronisk, w tym schronisk dla Twoich zwierząt.
  • Chroń osoby starsze : Zrozum problemy zdrowotne i medyczne osób starszych.
  • Chroń swoje zwierzęta : Zapewnij swojemu zwierzakowi bezpieczeństwo przed, w trakcie i po huraganie.
  • Kiedy sprawdzasz sąsiadów i przyjaciół, pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących dystansu społecznego (trzymaj się co najmniej 6 stóp od innych) i innych zaleceń CDC, aby chronić siebie i innych.
  • CDC zaleca wydrukowanie ważnych dokumentów (np. numerów telefonów alarmowych, informacji o ubezpieczeniach) przed uderzeniem huraganu.
  • Przerwy w dostawie prądu podczas huraganu i po nim mogą uniemożliwić dostęp do informacji online, gdy są one najbardziej potrzebne.

Przygotowując się teraz, możesz zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.