„Chcę tańczyć, słuchać muzyki na żywo, chcę czuć atmosferę bycia na koncercie, bycia wśród innych ludzi” mówiła w poniedziałek, w pierwszy dzień zniesienia obostrzeń w Wielkiej Brytanii 31-letnia Georgia Pike w pubie Oval Space w Hackney we wschodnim Londynie.

Społeczeństwo brytyjskie wydaje się być podzielone w sprawie zniesienia ograniczeń , wskaźniki infekcji są nadal wysokie, a lato sprawia, że wielu wyjeżdża na długo oczekiwane wakacje.
W poniedziałek w Wielkiej Brytanii wygasły przepisy wymagające od ludzi noszenia masek na twarz w pociągach i zachowania dystansu społecznego w barach i restauracjach. Ale sondaż przeprowadzony przez YouGov w piątek pokazał, że 60 procent Brytyjczyków   denerwuje się zniesieniem ograniczeń.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział jednak, że maski będą jednak nadal wymagane w transporcie publicznym, a największe brytyjskie grupy supermarketów również zachowają środki bezpieczeństwa związane z Covid-19 i będą zachęcać klientów i personel do noszenia osłon twarzy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kluby nocne i inne miejsca, takie jak teatry, kina i galerie, będą mogły ponownie otworzyć się do maksimum pojemności

Jednak niektóre środki pozostaną w mocy do 9 sierpnia, kiedy to oczekuje się, że praktycznie wszystkie przepisy dotyczące Covid-19 zostaną zlikwidowane.