Główny lekarz Ontario Dr Kieran Moore  zapowiedział, że uczniowie w wieku od 12 do 17 lat, którzy nie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19, będą podlegać surowszym zasadom izolacji w przypadku wybuchu epidemii wirusa jesienią tego roku.

Uczniowie, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi, będą musieli wykonać testy na COVID-19, jeśli będą mieli kontakt z osobą wysokiego ryzyka.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Uczniowie, którzy uzyskają wynik negatywny, mogą wrócić do szkoły, ale ci, którzy nie zostaną zaszczepieni, będą musieli pozostać w domu przez co najmniej 10 dni, czekając na wyniki testu.

Nieszczepieni uczniowie będą musieli przejść drugi test na COVID po około siedmiu dniach i mogą być poza zajęciami do 20 dni, w zależności od wyniku.

Sześćdziesiąt cztery procent młodzieży Ontario w wieku od 12 do 17 lat otrzymało już jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 42 procent jest w pełni zaszczepionych.

Moore wezwał rodziców, aby zaszczepili swoje dzieci w tym tygodniu, zauważając, że prawie skończył się czas na pełne szczepienie, jeśli chcą zdążyć przed rozpoczęciem szkoły we wrześniu..

Moore poinformował też, że prowincja pracuje nad planem szczepienia dzieci w wieku od 5 do 12 lat, kiedy szczepionki zostaną zatwierdzone do stosowania w tej grupie wiekowej – co może nastąpić późną jesienią lub wczesną zimą, w zależności od tego, kiedy kończą się badania.

Jesienny plan dla szkoły może również obejmować maskowanie, powiedział Moore.