Czołowa amerykańska agencja zdrowia we wtorek ponownie zmieniła swoje wytyczne dotyczące COVID-19, nakazując ludziom noszenie masek  nawet jeśli są w pełni zaszczepieni,

Nowe badania epidemii z kilku stanów i innych krajów „wskazują, że w rzadkich przypadkach niektóre zaszczepione osoby zarażone odmianą Delta po szczepieniu mogą być zaraźliwe i przenosić wirusa na inne osoby” – Dr Rochelle Walensky, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób ( CDC ), powiedziała dziennikarzom w rozmowie telefonicznej.

W rzadkich przypadkach w pełni zaszczepione osoby, które zarażą się wariantem, mogą rozprzestrzeniać wirusa równie łatwo, jak osoby nieszczepione.

Według Walensky’ego maskowanie zaszczepionych osób pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu Delta i chronić innych. Osiem z 10 zsekwencjonowanych przypadków COVID-19 było wariantem Delta.

Zalecenia te obejmują szkoły, mimo że dzieci są narażone na bardzo niskie ryzyko zarażenia się ciężkim COVID-19. Według CDC tylko 517 osób w wieku 17 lat lub młodszych zmarło na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych .