Agencja prasowa Reuters poinformowała w piątek , że Węgry nakazały sklepom sprzedawać książki dla dzieci, postrzegane jako promujące homoseksualizm w „zamkniętym opakowaniu”.

Dekret obejmuje również książki promujące zmianę płci i zawierające „wyraźne” przedstawienia seksualności. Nakazano sklepom sprzedawać je osobno i zabronił ich sprzedaży w promieniu 200 metrów od szkoły lub kościoła. W lipcu Węgry nałożyły grzywnę na dystrybutora książki dla dzieci o „tęczowych rodzinach” tej samej płci na mocy prawa zakazującego nieuczciwych praktyk handlowych.

Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną”. Orban zaproponował referendum w sprawie ustawodawstwa partii rządzących, które ogranicza nauczanie szkół o homoseksualizmie i kwestiach transpłciowych, zaostrzając wojnę kulturową z UE.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Orbán zamierza przeprowadzić referendum na początku 2022 roku przed wyborami parlamentarnymi, w których po raz pierwszy zjednoczy się przeciwko niemu sześć partii opozycyjnych.

za kresy.pl