Jako kanadyjski imigrant z byłego Związku Radzieckiego, mający rodzinę z Rosji i Ukrainy, jest dla mnie nie do pomyślenia, żeby rząd Douga Forda lub jakikolwiek inny rząd kanadyjski w XXI wieku proponował gdziekolwiek w Kanadzie wprowadzenie segregacji  .

W ciągu ostatniego roku wszyscy przywódcy polityczni zgodnie twierdzili, że szczepienie to wybór. Jako zachodnia  demokracja szanujemy autonomię ciała i prawo do odmowy leczenia. Jednak odmowa danej osobie dostępu do usług lub zatrudnienia neguje wybór i podważa tę możliwość wyrażenia świadomej zgody.

Dlatego bez względu na nasz status szczepień, musimy stanowczo sprzeciwiać się wszelkim próbom rządu Forda, wprowadzenia świadectw szczepienia. Niedopuszczalne jest również odmowa dostępu lub usług różnych firm czy instytucji To do Douga Forda należy obrona mieszkańców Ontario przed dyskryminacją i segregacją.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jestem  poważnie zaniepokojony tym, że Doug Ford już dzisiaj przekazuje rządowi federalnemu status szczepień mieszkańców Ontario do celów Federalnego Paszportu Szczepień, a jednocześnie upoważnił lokalnych Naczelnych Lekarzy Zdrowia do nakładania własnych, regionalnych paszportów szczepień na mocy rozporządzenia gabinetu przyjętego w dniu 24 sierpnia 2021. Szczegóły na https://www.ontario.ca/

Poseł Baber zachęca wszystkich ludzi dobrej woli, którym leżą na sercu zasady wolności demokratycznych by wyrażali swą opinię dzwoniąc do biura premiera pod numer 416-325-1941 lub emailem pisząc na adres premier@ontario.ca.

Przez ostatnie 18 miesięcy mieszkańcy Ontario byli zmuszeni zrezygnować z wielu  praw zawartych w Karcie, ale musimy pokojowo nalegać na zachowanie równości i bezpieczeństwa osoby ludzkiej podsumowuje Roman Baber