Administracja Bidena ogłosiła w poniedziałek, że przedłuży o kolejny miesiąc ograniczenie podróży, które nie są niezbędne, na granicach lądowych z Kanadą i Meksykiem. Granice lądowe pozostaną zamknięte dla nieistotnych podróży do 21 października

Ograniczenia na granicach lądowych zostały wprowadzone w marcu 2020 r., aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 i odnawiane są z miesiąca na miesiąc. 9 sierpnia Kanada ogłosiła, że ​​turyści z USA mogą odwiedzić ten kraj, jeśli zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi  .

Zamknięcia nie mają również wpływu na nielegalną imigrację, która gwałtownie wzrosła za prezydenta Joe Bidena, ani na dziesiątki tysięcy ewakuowanych z Afganistanu, z których nie wszyscy są testowani pod kątem COVID-19 .

Republikanie i niektórzy Demokraci wielokrotnie krytykowali administrację Bidena za kryzys graniczny.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

9 września sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas powiedział, że wariant Delta opóźnił otwarcie granic. „Mieliśmy nadzieję, że do tej pory otworzymy podróż przez przejścia lądowe, ale niestety z powodu wariantu Delta opóźniliśmy to” – odpowiedział Mayorkas na pytanie z The Buffalo News .