Przeciętny Kanadyjczyk spędza w intrenecie jedną czwartą swojego życia, wynika z badań przeprowadzonych przez NordVPN. To dokładnie 22 lata 2 miesiące i 12 dni, w odniesieniu do średniej oczekiwanej długości życia Kanadyjczyków wynoszącej 82 lata. W ciągu tygodnia przeciętna osoba spędza 49 godzin używając internetu, czyli dwa dni. Z tych 49 godzin około 11 przypada na czas w pracy, a pozostałe na inne aktywności. W ciągu roku wychodzi 104 dni.

Większość z tego czasu przypada na oglądanie filmów i programów telewizyjnych.

Daniel Markuson, ekspert ds. prywatności z NordVPN, podkreśla, że wciąż niewiele osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo i dane przekazywane różnym stronom czy aplikacjom. Tymczasem podczas wielu godzin spędzanych w internecie zwiększa się ryzyko cyberataku. A internetowi przestępcy widząc, ile czasu ludzie spędzają w sieci, oczywiście zwielokrotniają swoje wysiłki.

W czasie tygodnia przeciętny Kanadyjczyk przez 2 godziny i 31 minut robi zakupy w internecie, przez 8 godzin i 19 minut ogląda programy telewizyjne, przez 6 godzin i 22 minuty korzysta z mediów społecznościowych, przez 4 godziny i 11 minut słucha muzyki, przez 6 godzin i 5 minut ogląda filmy, przez 2 godziny i 5 minut wykonuje czynności związane z “administracją życiową”, przez 2 godziny szuka różnych treści, przez 1 godzinę i 57 minut prowadzi rozmowy wideo, przez 2 godziny i 21 minut gra, przez 1 godzinę i 36 minut uczy się, przez 1 godzinę i 21 minut szuka przepisów kulinarnych oraz przez 14 godzin i 14 minut pracuje.

Ankieta została przeprowadzona w dniach 23–30 sierpnia wśród osób w wieku od 18 do 72 lat.