Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul, ogłosiła w niedzielę z ambony na Brooklynie, że obywatele powinni być wdzięczni Bogu za szczepionki przeciw COVID-19, które, jak twierdziła, pochodzą od Boga. Hochul, która objęła urząd w sierpniu po rezygnacji Andrew Cuomo w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowanie seksualne, również namawiała swoich słuchaczy, aby byli jej „apostołami”, przekonując swoich przyjaciół do zaszczepienia się, co, jak powiedziała, pokazuje miłość, jaką Jezus nakazał swoim wyznawcom okazać.

„ Hochul eygłaszała “homilię” w Christian Cultural Center, bezwyznaniowym megakościele. „Modliłam się dużo do Boga w tym czasie i wiesz co, Bóg odpowiedział na nasze modlitwy. Stworzył najmądrzejszych mężczyzn i kobiety, naukowców, lekarzy, badaczy – sprawił, że wymyślili szczepionki. To jest od Boga dla nas i musimy powiedzieć: „Dziękuję Ci, Boże. Dziękuję”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Hochul następnie pokazała swój naszyjnik, który wskazywał na jej status szczepień, zanim stwierdziła, że ​​ci, którzy odrzucają szczepionkę COVID-19 „nie słuchają Boga i tego, czego Bóg chce”.

„Potrzebuję, żebyście byli moimi apostołami” — powiedziała Hochul słuchaczom. „Chcę, żebyś wyszedł i porozmawiał o tym i powiedział: „Jesteśmy sobie to winni. Kochamy się”. Jezus nauczył nas kochać się nawzajem i jak okazywać tę miłość, ale troszczyć się o siebie na tyle, by powiedzieć: „Proszę, weźcie szczepionkę, bo was kocham i chcę, żebyście żyli? Chcę, żeby nasze dzieci były bezpieczne, kiedy będą”. Wrócisz do szkoły? Chcę być bezpieczny, kiedy idziesz do gabinetu lekarskiego lub do szpitala i jesteś przez kogoś leczony? Nie chcesz dostać od nich wirusa. Jesteś już chory, inaczej by cię tam nie było.

„A oto moja obietnica dla was, moi przyjaciele. Użyję inspiracji Boga w moim życiu i będę walczył o was każdego dnia jako wasz gubernator i nie tylko” – dodała Hochul.