Komisja ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO) zawiesiła we wtorek licencję na alkohol pubu JAKK  ponieważ właściciel odmówił egzekwowania dowodu szczepień, który wszedł w życie w zeszłą środę.

W komunikacie ACGO twierdzi, że przed rozpoczęciem programu certyfikatów szczepionek urzędnicy odwiedzili pub i spotkali się z właścicielem, “aby wyjaśnić nowe zasady”. Właściciel zapowiedział, że nie będzie egzekwował nowych przepisów   Reopening Ontario Act (ROA), więc w pubie umieszczono stosowane oznakowanie.

Kingston Public Health ponoć “otrzymało kilka skarg dotyczących pubu”, co skłoniło funkcjonariuszy do ponownej wizyty   23 września. Potwierdzili, że dowód szczepień nie jest egzekwowany i właściciel został oskarżony o naruszenie ROA.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ponieważ właściciel pubu  odmawiał przestrzegania przepisów, koncesja na alkohol zakładu została zawieszona.

ACGO wniosło również o całkowite cofnięcie licencji   „za naruszenie ustawy Liquor License Act (LLA), w tym wymogu, aby posiadacz licencji działał i prowadził działalność zgodnie z prawem, zasadami uczciwości oraz interesu publicznego.”

Właściciel twierdzi, że choć otrzymał tysiące dolarów grzywien, rośnie  poparcie miejscowego społeczeństwa, a do jego baru przychodzą ludzie z całej prowincji.