Policja z Hamilton poszukuje mężczyzny, który w sobotę uczestniczył z zniszczeniu i wywróceniu samochodu podczas “niekontrolowanej imprezy typu homecoming studentów uniwersytetu McMaster”.

Policja otrzymała o 12:30 po południu zgłoszenie dotyczące dużego zgromadzenia w rejonie Ainslie Woods. Do godziny 2 zebrał się tam tłum około 5000 osób. Zgromadzenie zbiegło się w czasie z pierwszym w tym sezonie meczem piłki nożnej drużyny McMaster University. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto kilka ulic.

W stronę policji poleciały szklane butelki, puszki i inne przedmioty. Uszkodzono samochód. Funkcjonariusze aresztowali pięć osób za naruszenie porządku oraz dwie za złamanie przepisów Liquor Licence Act. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Policja prosi o pomoc w ujęciu i identyfikacji mężczyzny, który uczestniczył w uszkodzeniu samochodu – białej mazdy. Opublikowano jego zdjęcie. To biały mężczyzna z brązowymi włosami, w niebieskiej bejsbolówce, żółto-bordowej koszulce i oliwkowych krótkich spodniach.

Rektor uniwersytetu McMaster, David Farrar, przeprosił za zajścia i podkreślił, że zachowanie studentów było nie do przyjęcia. Powiedział, że studenci uczestniczący w zgromadzeniu powinni przeprosić pracowników służb ratunkowych, mieszkańców i innych studentów za brak szacunku dla osób i mienia. Farrar dodał, że fałszywe imprezy “homecoming” stały się swego rodzaju plagą, są promowane w mediach społecznościowych przez osoby, które nie podają swojej tożsamości. Uczelnia w tym roku postanowiła nie organizować żadnych imprez związanych z otwarciem sezonu piłkarskiego swojej drużyny. Przed weekendem prowadzono rozmowy ze związkiem studentów, by przypomnieć o konsekwencjach niekontrolowanych imprez ulicznych.

Podobne zgromadzenie miało też miejsce w Ottawie po sobotnim Panda Game między drużynami Carleton University i University of Ottawa. Tysiące ludzi wyległy na kilka ulic. Policja przeszukuje media społecznościowe pod kątem ustalenia organizatorów, a także współpracuje z przedstawicielami obu uczelni.