Izrael dodał szczepienia przypominające do swojej „zielonej przepustki” COVID-19, która jest wymagana, aby wejść do restauracji, klubów, siłowni, hoteli i wielu innych miejsc.

Nowe zasady zostały ogłoszone 3 października obecnie tzw zielona przepustka będzie dostępna   dla osób, które otrzymały trzecią dawkę zatwierdzonej przez rząd szczepionki COVID-19 lub niedawno wyzdrowiały z choroby.

Nowy system Izraela zastąpi poprzedni, który wymagał tylko dwóch szczepień, aby kwalifikować się do zielonej przepustki. Zgodnie z nowymi przepisami obywatele Izraela będą musieli udowodnić, że otrzymali zastrzyk przypominający po tym, jak ich poprzednie dwie dawki wygasły po sześciu miesiącach.

Zgodnie z komunikatem prasowym izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, osoby, które nie zdecydują się na zastrzyk przypominający, nadal mogą wejść do lokali z negatywnym wynikiem testu PCR lub testu antygenowego .

Nowe zasady oznaczają, że ​​około dwóch milionów ludzi ryzykuje utratę paszportów szczepień w nadchodzących dniach, jeśli nie otrzymają trzeciej dawki. Spowodowało to masowe demonstracje w całym kraju przeciwko nowemu systemowi.

Około 37 procent z 9,4 miliona mieszkańców Izraela otrzymało zastrzyk przypominający. W ostatnich dniach liczba pacjentów hospitalizowanych   i będących w ciężkim stanie spada