(lifesite news) Publicznie dostępne dane rządu prowincji Ontario dotyczące COVID-19 pokazują, że większość osób przebywających w szpitalach z powodu COVID-19 jest „w pełni zaszczepiona”.

Według danych  z 7 stycznia, w szpitalach było 1327 „przypadków w pełni zaszczepionych”, w porównaniu z zaledwie 441 „przypadkami nieszczepionych”. W przypadku „Częściowo zaszczepionych przypadków” w szpitalu znajduje się 100 osób.

Spośród osób przebywających na OIOM-ie w Ontario jest 119 „przypadków niezaszczepionych”, 17 „przypadków częściowo zaszczepionych” i 106 „przypadków w pełni zaszczepionych”.

Jeśli chodzi o osoby, u których wynik testu na COVID jest pozytywny, dane Ontario pokazują, że zdecydowana większość pochodzi od osób „w pełni zaszczepionych”.

7 stycznia prowincja zgłosiła 9515 przypadków u osób „w pełni zaszczepionych”, w porównaniu do 1543 przypadków u osób niezaszczepionych. W przypadku osób „częściowo zaszczepionych” było 375 przypadków.

Dane z  Alberty  i  Quebecu  pokazują również, że większość osób przebywających w szpitalach z powodu COVID jest również „w pełni zaszczepiona”.

Rząd Alberty wymienia 258 osób ze statusem „pełnej” szczepionki, 19 osób ze statusem „częściowej” szczepionki i 221 osób ze statusem „nieszczepione”, jak w szpitalu z powodu COVID.

W Quebecu w szpitalach przypisywanych COVID przebywa 1948 osób „w pełni zaszczepionych”. Dla porównania, 1046 osób „niezaszczepionych” i 78 osób „częściowo zaszczepionych”.

We wszystkich prowincjach Kanady większość nowych „przypadków” COVID dotyczy tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni.

Pomimo, że rząd kanadyjski chwali skuteczność szczepionek COVID, testy nigdy nie dostarczyły dowodów na to,   że szczepionki powstrzymują infekcję lub transmisję czytamy w  lifesite news. W rzeczywistości władze nie twierdzą nawet, że zmniejszają hospitalizacje, ale miarą sukcesu jest zapobieganie ciężkim objawom COVID-19.

Premier Justin Trudeau oskarżył niezaszczepionych Kanadyjczyków o nowe blokady, mimo że dane wyraźnie pokazują, że nowe przypadki i hospitalizacje dotyczą i tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni.

Powiedział, że jego rząd szuka sposobów na „nakłonienie” Kanadyjczyków do szczepień.

Kanadyjski minister zdrowia Jean-Yves Duclos powiedział, że rządy prowincji mogą wkrótce wprowadzić obowiązkowe szczepienia gdyż jest to jedyne wyjście  z kryzysu.

W odpowiedzi na słowa Duclosa, premier Alberty, Jason Kenney powiedział, że jego prowincja nie nakaże szczepień.

Wszystkie szczepionki przeciwko COVID-19 zatwierdzone do użytku w nagłych wypadkach w Kanadzie mają  związek z liniami komórkowymi pochodzącymi od abortowanych dzieci . W rezultacie wielu katolików i innych chrześcijan odmawia ich przyjęcia.