Kto może uratować Rosję?

Na pewno Matka Boska, jeśli Rosjanie zaczną się do Niej naprawdę modlić?

        Drugą osobą może być Nawalny siedzący teraz w tiurmie. Gdyby oligarchowie wspólnie z generałami obalili Putina i zwrócili się o niego by stanął na czele kraju.

        Ma on czyste ręce i moc zwolenników, a  haniebne czyny Putina go nie obciążają.

        Pytanie tylko czy Zachód zechce Mu zaufać, co on w zamian za pokój i cofnięcie sankcji może zażądać, a co z poparciem obywateli może dać.  Ważne, że „wszyscy” chcą się szybko „przeprosić” z Rosją i z nią handlować jak dawniej.

Możliwości uniknięcia wojny?

        Ceniony przez mnie ukraiński dziennikarz i milioner Dymitr Gordon miał powiedzieć z 2 lat temu, że zapomniał by o Krymie i dwóch separatystycznych republikach a skoncentrował się na takim podniesieniu poziomu życia w kraju, że oba te podmioty, by poprosiły o włączenie ich w skład Ukrainy.

        Zieleński szedł do wyborów z hasłem pokoju i miał 70% posłów w parlamencie, czyli mógł robić, co chciał i co? Przez dwa lata nic nie zrobił. Pytanie czemu? Czy słuchał Zachodu a nie rozumu, wiedząc, że Zachód nie pójdzie na wojnę z Rosją, by te dwa podmioty  i  Krym przyłączyć z powrotem o Ukrainy.

        Na YouTubie znalazłem ciekaw materiał:

        Why is Ukraine the West’s Fault? Featuring John Mearsheimer.

        Autor udowodnia, że Zachód jest winny tego co się stało. Warto też przeczytać na Youtubie: na GADOWSKI ujawnia PRAWDĘ O WOJNIE. Jak to się skończy dla Polski?

Głód

        Nie chciałbym być bardzo złym prorokiem, ale nie widać końca toczącej się na Ukrainie wojny, szybko ceny pożywienia podskoczą i może być głód. Do tego przyczynią się sankcje utrudniające eksport przez Rosję i Białoruś nawozów sztucznych, a już w USA jednej nocy karma dla zwierząt podskoczyła o 5%.

        Warto się zabezpieczyć co najmniej na sześć miesięcy. Dlatego sugeruję wszystkim co mają troch zbędnego grosza i jakieś pomieszczenia, by zacząć skupować żywność.

        Co kupić: zapewne makron, twardy ser, mąkę, kaszę, suche mleko, miód, oleje, cukier, sól, różne konserwy, tłuszcze itd oraz  świece. Polecam przeczytać na YouToubie:

polecam 😛

Could Russia’s invasion of Ukraine trigger a global food crisis? | Inside Story

Nachodzi wiosna

        Z nią czas na prace polowe i pytanie jaki procent ich mimo wojny zostanie na Ukrainie przeprowadzony. Bez nich pszenicy, kukurydzy, kartofli itd. jesienią nie można będzie zebrać, czyli będzie w skali świata mniej towarów spożywczych.

Jak ich ukarać

        Jak wyliczył Patryk Jaki, były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie europoseł, PE podjął 41 uchwałę przeciw Polsce i Węgrom. Dzieje się to nawet, gdy Polska jest w świecie popularna za przyjęcie do 2 mln uchodźców z Ukrainy. Trzeba przecież Polskę  i Węgry, a nie Rosję zagłodzić, pozbawiające je należnych jej europejskich funduszy. Za tym zgodnie głosowali byli polscy premierzy : Belka, Miller, Cimoszewicz, Buzek itd Kiedy im Naród Polski wymierzy należną karę?

        Pytanie kiedy po takim traktowaniu Polski przez UE wreszcie ruszy ruch, byśmy opuścili ten „kołchoz”.

Prezydent Duda

        Już kończy mu się okres dobrego fartu na posadzie prezydenta naszego bantustanu. Więc Naczelnik Państwa i jego partia nie jest mu już do niczego potrzebna, a nawet gorzej – bo afiszowanie się z nią stanowi obciążenie i dyskredytowałoby go w oczach Naszego Najważniejszego Sojusznika, więc zwolna przechodzi na pozycję światowej lewackiej awangardy, by na jakąś synekure się załapać, jak to załatwił sobie Tusk.

Fałszowanie historii

        W związku z tym, że do polskich szkół przybywa coraz więcej ukraińskich dzieci i młodzieży, które ciepło są przyjmowane przez rówieśników i całe polskie społeczeństwo, zdaniem przewodniczącego Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk prof. dr. hab. Tomasza Schramma, ukraińska migracja to powód, aby przerwać szkolny konkurs o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, powszechnie zwanym Rzezią Wołyńską.

Śmieszka

        V-Prezydent USA, której jedyną zaletą jest uśmiech była w Polsce. Spotkała się z Prezydentem i Premierem, moc truła, ale nie powiedziała ile zielonych Polska dostanie, by pokryć koszty przyjęcia ukraińskich uchodźców.

Szczodrzy

        Szlak mnie trafia, gdy słyszę o różnych działaniach rządu pod batutą premiera Morawieckiego. Stale działa tak, jak by był urzędnikiem UE, a nie Polski.

        Jak jest z tym płotem na granicy z Białorusią. Powstaje za polskie pieniądze, choć „uchodźcy” nie marzą o dostaniu się do Polski, a do Niemiec.

        Polska jest otwarta i gościnna dla uchodźców. Fajnie, ale za czyje pieniądze?

        Nie zapominajmy, że winę za konflikt nie ponosi tylko Rosja, a też Zachód, który pchał się ponad 20 lata i im bliżej tym lepiej.

        W Kanadzie istnieje zasada, że jeśli obywatele zbiorą na jakiś „zbożny” cel jakieś pieniądze to rząd dokłada do tego coś dolar do dolara. W Polsce tylko Konfederacja przypomina, że mamy prawo żądać od reszty Europy wsparcia na rozlokowanie u nas Ukrainców.

Miłość bez wzajemności

        To stosunek władz Polski do Ukrainy.

Przebaczyć można…

        Większość czytelników odmawiając pacierz mówi…  i daruj nam nasze winy, jak i my darujemy naszym winowajcom.

        Możemy darować winy Ukraińcom, ale pytanie czy oni darują ponoć nasze winy?

Zieloni

        Są takie partie na Zachodzie, a jedna w Niemczech ma nawet miejsce w obecnym rządzie. Nie raz się spotykałem z twierdzeniem, że powstała za pieniądze rosyjskie, a kto przeanalizuje jej działania dojdzie do podobnego wniosku, bo z rezultatów jej działań właśnie ten kraj najbardziej korzysta.

Aleksander Pruszyński