W poniedziałek tymczasowo wygasły w Kanadzie nakazy dotyczące szczepień  w przypadku  podróży krajowych i zagranicznych, a także pracowników podlegających regulacjom federalnym, zniesiono również wymóg zaszczepienia posłów, ale rząd federalny jednocześnie chce przedłużyć o rok. możliwość pracy zdalnej w przypadku posłów.

Wymagania dotyczące kwarantanny i badań pozostają w mocy w przypadku niezaszczepionych Kanadyjczyków powracających do Kanady. Podróżni nadal są zobowiązani do wypełnienia kwestionariusza zdrowotnego za pośrednictwem aplikacji ArriveCan.

Nadal obowiązuje również nakaz maskowania. Obowiązkowe szczepienia nadal mają zastosowanie do statków wycieczkowych i cudzoziemców wjeżdżających do Kanady.

Od 30 października 2021 r. obowiązywał wymóg okazania dowodu szczepienia pasażerów wylatujących z lotnisk w Kanadzie oraz osób chcących podróżować w kraju pociągiem lub samolotem.

Zniesienie wymogów dotyczących szczepień dla pracowników podlegających regulacjom federalnym pozwoli pracownikom linii lotniczych i lotnisk przebywającym na urlopie bezpłatnym na powrót do pracy.

Minister zdrowia Jean-Yves Duclos powiedział, że wprowadzają tę zmianę teraz, ponieważ kontekst pandemii zmienił się od czasu jej nadejścia w 2020 roku.

Tymczasem jak wynika z dokumentów, do jakich dotarł portal Rebel News. Główna epidemiolog   Public Health Agency of Canada zeznając pod przysięgą podczas przesłuchań przedprocesowych zeznała, że nigdy nie zalecała rządowi wprowadzania wymogu szczepień dla podróżujących liniami lotniczymi czy koleją ponieważ z ustaleń naukowych wynikało, że nie będzie on skuteczny.

Decyzja – wszystko na to wskazuje – została podjęta wyłącznie z przyczyn politycznych.

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenia naszych stron na Facebooku i w Youtube