Specjalna policyjna jednostka badająca przypadki nadużycia władzy przez policję uznała, że dwóch funkcjonariuszy policji z Vancouver nie popełniło przestępstwa, strzelając kulami gumowymi i gazem łzawiącym do  uczestników demonstracji „Konwój Wolności” w lutym.

Dyrektor Specjalnej Jednostki Śledczej, Joseph Martino, stwierdza oświadczeniu, że  dwaj funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, strzelając w protestujących.

Dodaje, że ​​ofiary nie zgłosiły  poważnych obrażeń.

Martino mówi, że policjant z Vancouver strzelił gumowymi kulami i pociskiem z gazem pieprzowym w protestującego, który oświetlał oślepiającym  światłem szpaler policji na Bank Street w centrum Ottawy.

Inny funkcjonariusz policji z Vancouver strzelał gumowymi kulami i woreczkami z fasolą, aby powstrzymać protestujących przed zbliżaniem się do funkcjonariuszy.

Oficer wystrzelił z broni, trafiając jednego protestującego w nogę i ponownie strzelił do innego protestującego.

Martino jest usatysfakcjonowany, że funkcjonariusze „rozsądnie i zgodnie z prawem wykonywali uprawnienia policji” w celu utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Funkcjonariusze policji z Vancouver byli w Ottawie, aby pomóc kontrolować tłumy zgromadzone na konwoju protestującym, który blokował ulice w centrum miasta .

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenie naszych stron na Facebooku i w Youtube