Według RCMP jeden z dwóch podejrzanych poszukiwanych w związku z serią ataków nożem w Saskatchewan został znaleziony martwy.

Ciało Damiena Sandersona zostało znalezione w James Smith Cree Nation, społeczności tubylczej Saskatchewan, gdzie miały miejsce niektóre z domniemanych morderstw. RCMP uważa, że ​​jego obrażenia nie były wynikiem samookaleczenia.

Drugi poszukiwany podejrzany, Myles Sanderson, wciąż przebywa na wolności i według policji został ranny.

Polowanie na dwóch braci rozpoczęło się w niedzielę rano po wielu doniesieniach o pchnięciach nożem. RCMP powiedział, że ofiary zostały zaatakowane w 13 miejscach wokół James Smith Cree Nation i pobliskiej wioski Weldon, na północny wschód od Saskatoon.

Alarm dotyczący niebezpiecznych osób ogłoszono również w Manitobie i Albercie.

 

Podczas gdy niektóre ataki wydają się być celowe, inne mogły być przypadkowe. W wyniku ciosów zginęło 10 osób, a 18 zostało rannych. Wśród zabitych w atakach znajdują się matka dwójki dzieci i 77-letni mężczyzna.

Policja w Saskatoon potwierdziła , że ​​szuka Mylesa od maja, kiedy został sklasyfikowany jako „bezprawnie przebywający na wolności”.

Według CBC News Myles odsiadywał pięcioletni wyrok federalny za napaść, rabunek  i groźby. Został ustawowo zwolniony, a następnie zniknął.

Myles Sanderson jest opisany jako 30-latek, metr osiemdziesiąt wzrostu i waży 200 funtów, ma czarne włosy i brązowe oczy.

RCMP uważało, że dwaj podejrzani podróżowali czarnym Nissanem Rogue z tablicą rejestracyjną Saskatchewan 119 MPI.

Premier Saskatchewan Scott Moe potępił brutalny atak i powiedział, że policja zapewni dodatkowe bezpieczeństwo mieszkańcom, w tym ofiarom leczonym w szpitalach.