Mężczyzna, który w poniedziałek, w dwóch oddzielnych strzelaninach w Mississauga i Milton zabił dwie osoby, w tym policjanta z Toronto, a trzy inne zranił został zastrzelony przez policjantów potwierdził premier Ontario, Doug Ford.

W tweecie Ford potwierdził śmierć policjanta z Toronto, mówiąc, że jest „przerażony bezsensowną przemocą”.

Policja Hamilton poinformowała w poniedziałek, że podejrzany nie żyje.

Według szefa policji Hamilton Franka Bergena, do strzelaniny doszło na cmentarzu w Hamilton i incydent był związany z wydarzeniami w Mississauga i Milton.

W związku ze zdarzeniem śledztwo podjęła Specjalna Jednostka Śledcza  (SIU).. SIU jest wzywana za każdym razem, gdy ktoś zostaje zabity lub ranny w konfrontacji z policją.

O 16:26 policja regionalna w Peel wydała alarm na telefony komórkowe informując, że trwa pościg za uzbrojonym i niebezpiecznym mężczyzną, prowadzącym skradzionego czarnego jeepa Cherokee.

Policja w Peel zidentyfikowała podejrzanego jako Shawn Petry, lat 30.

Strzelanina w Mississauga miała miejsce w rejonie Argentia Road i Winston Churchill Boulevard.   W tweecie policja z Peel poinformowała, że ​​dwie osoby zostały postrzelone w Mississauga, a ​​jedna z ofiar została zabrana do centrum urazowego.

Strzelanina w Milton miała miejsce w rejonie Bronte Street South, Main Street i King Street.

Policja Halton poinformowała w tweecie około godziny później, że trzy osoby zostały postrzelone w Milton. Policja poinformowała, że ​​jedna z ofiar nie żyje, a dwie pozostałe trafiły do ​​szpitala.

Policja z Peel opisała podejrzanego jako Murzyna, o szczupłej budowie ciała, czarnych włosach i czarno-żółtej kamizelce budowlanej.

W tweecie SIU poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny z udziałem funkcjonariusza policji Halton w poniedziałek po południu na York Boulevard w Hamilton.

Krótko po godzinie 16 policja w Hamilton dowiedziała się, że podejrzany zmierza w kierunku miasta, a wkrótce potem padły strzały.