Premier Justin Trudeau uda się w przyszłym tygodniu do Nowego Jorku, aby w dniach 20-22 września wziąć udział w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych .

Biuro Trudeau wydało w sobotę oświadczenie, w którym poinformowano, że weźmie on udział we wtorek na otwarciu debaty generalnej wysokiego szczebla, dodając, że będzie podkreślał trwające prace Kanady nad rozwiązaniem globalnego kryzysu bezpieczeństwa żywnościowego, który nastąpił po inwazji Rosji na Ukrainę.

Kancelaria premiera podała, że Trudeau weźmie udział w „Christchurch Call Summit” tego samego dnia – wraz z premier Nowej Zelandii Jacindą Ardern i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem – gdzie powtórzy zobowiązanie Kanady do wyeliminowania treści terrorystycznych i  ekstremistycznych w Internecie.

W środę premier weźmie udział w konferencji Światowego Funduszu na rzecz Walki z AIDS, gruźlicą i malarią.

PMO twierdzi, że Trudeau będzie również gospodarzem spotkania z partnerami z Karaibów, aby promować wsparcie dla stabilności i zrównoważonego rozwoju Haiti.

W oświadczeniu odnotowuje się, że w skład kanadyjskiej delegacji wejdą minister spraw zagranicznych Melanie Joly, minister rozwoju międzynarodowego Harjit Sajjan oraz minister środowiska i zmian klimatycznych Steven Guilbeault.