Podczas gdy prawie połowa Kanadyjczyków popiera nałożenie przynajmniej pewnych ograniczeń na aborcję, wiodąca kanadyjska grupa pro-life twierdzi, że duże poparcie dla aborcji dzieci na każdym etapie ciąży pokazuje, iż Kanadyjczycy są „ignorantami”, jeśli chodzi o obronę życia nienarodzonych.

Według nowego  sondażu przeprowadzonego przez Angus Reid , podczas gdy 49 procent Kanadyjczyków twierdzi, że popiera przynajmniej pewne ograniczenia dotyczące aborcji, większość (52 procent) opowiada się za aborcją w dowolnym momencie ciąży.

8 procent Kanadyjczyków jest w 100 procentach pro-life, a 41 procent twierdzi, że popiera ograniczenia aborcji, ale nie nazwałoby siebie w 100 procentach „pro-life”, zamiast tego identyfikuje się jako „pomiędzy” pro-life  i popierającymi aborcję

Poniżej kontynuacja tekstu

W tej grupie respondentów  36 procent stwierdziło, że aborcja jest w porządku, ale tylko do 15 tygodnia ciąży, a 23 procent stwierdziło, że jest w porządku „po uderzeniu serca, ale przed osiągnięciem zdolności do życia – do około 24 tygodnia ciąży”

Warto zauważyć, że jedna trzecia grupy „pomiędzy” wybrała „Nie jestem pewien/nie potrafię powiedzieć”, gdy zapytano ją konkretnie, gdzie należy wytyczyć granicę.

Reagując na ankietę, dyrektor ds. komunikacji Campaign Life Coalition (CLC), Pete Baklinski, powiedział LifeSiteNews, że ankieta Angusa Reida pokazuje bardziej niż cokolwiek innego, że „Kanadyjczycy są ignorantami, jeśli chodzi o życie nienarodzonej osoby ludzkiej w łonie matki”.

„Nienarodzeni to ludzie, którzy zasługują na miłość, szacunek i ochronę od poczęcia. Nie stają się magicznie „ludźmi” ani „osobami” po urodzeniu. Jesteś człowiekiem, osobą niepowtarzalną od pierwszej chwili swojego istnienia” – powiedział Bakliński.

Oprócz pytania Kanadyjczyków o ich poglądy na temat aborcji, ankieta dotyczyła przekonań religijnych, znajdując silną korelację między wiarą a opowiadaniem się za życiem.

Spośród tych, którzy powiedzieli, że ich wiara jest dla nich „ważna”, bycie „całkowicie pro-life” było odpowiedzią numer jeden (40 procent). Dodatkowe 39 procent stwierdziło, że popiera przynajmniej pewne ograniczenia dotyczące aborcji, a tylko 21 procent twierdzi, że popiera aborcję.

Jeśli chodzi o kobiety, które dokonały aborcji, to tych, którzy są całkowicie za aborcją, jest 58 procent, przy czym 6 procent twierdzi, że jest pro-life, a 36 procent twierdzi, że jest gdzieś pośrodku.

 

„Żadne dziecko nie zasługuje na karę śmierci, ponieważ może być „niechciane” przez ich matki lub dlatego, że kobieta fałszywie wierzy, że jej „wybór” pozwala jej  unicestwić innych mniejszych od siebie” – powiedział Bakliński dla LifeSiteNews.

Bakliński wezwał Kanadyjczyków, aby „obudzili się na rzeczywistość ludzkiego dziecka żyjącego w łonie matki”.

„Nadszedł czas, aby zobaczyli, co naprawdę oznacza„ wybór ”, a mianowicie rozczłonkowanie, wypatroszenie i ścięcie najmniejszych członków rodziny ludzkiej” —  mówił obrońca życia który ma polskie pochodzenie i doskonale mówi poi polsku.

„Kiedy maska ​​wyboru zostanie zerwana, a horror aborcji ujawniony, czy w ankiecie znajdzie się ktoś, kto to poprze? Wątpię – dodał.

Aborcja w Kanadzie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, istnieje w próżni prawnej od czasu jej dekryminalizacji w 1969 roku.

Decyzja w sprawie Morgentalera z 1988 roku sprawiła, że ​​Sąd Najwyższy Kanady  odrzucił ustawę aborcyjną z 1969 roku  uznając, że była ona niezgodna z konstytucją. Od tego czasu nie istnieje federalne prawo regulujące aborcję, a zatem praktyka ta jest dozwolona przez wszystkie dziewięć miesięcy ciąży. .

Jak Bakliński wcześniej zauważył dla LifeSiteNews, „ Ani Kanadyjska Karta Praw i Swobód, ani Sąd Najwyższy Kanady nie ustanowiły prawa do aborcji”, co oznacza, że ​​chociaż jest ona dozwolona aż do urodzenia, nie istnieje tzw. prawo” do procedury, jak to miało miejsce w Ameryce za czasów obowiązywania  Roe.

Po obaleniu  tej konstytucyjnej poprawki w USA kanadyjski premier Justin Trudeau wzmógł proaborcyjne stanowisko,  nazywając zwycięstwo w obronie życia  „przerażającym” i przysięgając, że nadal będzie opowiadał się za zabijaniem nienarodzonych dzieci w Kanadzie.

za Lifesite News