Canadian Seal Products rozpoczyna nową kampanię reklamową pod nazwą „Good for you. Dobre dla środowiska”, aby zachęcić więcej osób do spożywania i używania produktów z fok, takich jak olej z fok, mięso i odzież.

Kampania reklamowa obejmie serię filmów, reklam   i postów w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość ludzi na temat firmy i poinformować ich o korzyściach płynących z mięsa, oleju i futer z fok dla zdrowia osobistego i środowiska.

„To, co robimy, to pomaganie Kanadyjczykom w zrozumieniu wielu zalet produktów z fok” – powiedział Doug Chiasson, dyrektor wykonawczy Kanadyjskiego Instytutu Futer, siedziby organizacji Seals and Sealing Network.

„Dzięki rygorystycznym przepisom zapewniającym humanitarne i zrównoważone praktyki zarządzamy nadmierną populacją fok i wspieramy rdzenne i nierodzime społeczności wiejskie i przybrzeżne w całej Kanadzie. Zachęcamy Kanadyjczyków do korzystania z produktów z fok w celu uzyskania zrównoważonego, wysokiej jakości i przyjaznego dla środowiska oleju Omega-3, mięsa, odzieży i akcesoriów dla dobra ludzi, naszych zwierząt domowych i planety”.

Olej z fok jest źródłem EPA, DHA i DPA, które są korzystne dla zdrowia układu krążenia, a także zdrowia psychicznego. Mięso z fok należy do najbardziej pożywnych i bogatych w białko mięs i jest uważane za „superpożywienie” ze względu na wysoką zawartość żelaza i witamin. Focze futro i skóra były noszone przez ludzi od wieków, aby chronić się przed surowymi temperaturami kanadyjskiej zimy.

„Ludzie wokół mojej społeczności, Netsilingmiut, są znani jako ludzie foki” – powiedziała Gerri Sharpe, która występuje w nowej kampanii reklamowej.

Spożycie produktów z fok zostało zatwierdzone przez Fisheries and Oceans Canada, ponieważ populacja fok jest obecnie nadmierna.

Rząd Kanady szacuje, że u wybrzeży żyje ponad 10 milionów fok, a duża populacja staje się zagrożeniem dla innych gatunków morskich. W ciągu ostatnich kilku lat kanadyjski przemysł fok odłowił jedynie około 10% kwoty.