„W miarę jak mieszkańcy Ontario ograniczają swoje wydatki, nastąpiła wyraźna zmiana w wyborach dotyczących trunków” – stwierdza w komunikacie Abhay Garg, wiceprezes LCBO.

W środę Rada Kontroli Alkoholu w Ontario (LCBO) ujawniła na podstawie danych, zebranych od 6 listopada 2022 r. do 4 listopada 2023 r. co Ontaryjczycy kupowali w jej sklepach,

Choć niektórzy klienci pozostali lojalni wobec danej marki, wielu przeczesywało półki w poszukiwaniu opcji bardziej przystępnej cenowo – twierdzi LCBO.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Popularne w zeszłym roku „szaleństwo tequili” nadal było obecne, choć postępowało w wolniejszym tempie. Ogółem LCBO odnotowało 44-procentowy wzrost sprzedaży napojów spirytusowych w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Zainteresowanie klientów wzbudziły marki wspierane przez celebrytów, innowacyjne wykończenia (np. starzenie się w beczce po winie), przyciągające wzrok opakowania i 100% Blue Agave” – czytamy w komunikacie.

Jeśli chodzi o piwo, mieszkańcy Ontario wybierali mainstreamowe kanadyjskie produkty, przewyższając o 10 procent popyt na piwa premium i kraftowe. Miłośnicy piw rzemieślniczych sięgali jednak po bardziej ryzykowne opcje, wśród których najpopularniejsze były IPA (India Pale Ale).

Od 2022 r. popularność gotowych koktajli, seltzerów, schładzaczy i innych produktów gotowych do spożycia wzrosła o 10%. Koktajle w puszkach również cieszyły się dużym zainteresowaniem, a LCBO odnotowało 40% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim dzięki nowym markom i większej różnorodności.

Więcej klientów kupowało wino w „alternatywnych formatach” – sprzedaż trzylitrowych win w pudełkach wzrosła o 28 procent, a butelek wina o pojemności 375 mililitrów o 15 procent.