W centrum Dublina odbył się wiec przeciwko masowej imigracji, podczas którego protestujący śpiewali rebeliancką balladę „A Nation Once Again”

Garda, zapytana o wielkość demonstracji, nie określiła jej rozmiaru i chociaż RTE początkowo informowało w telewizyjnym biuletynie, że wzięło w niej udział „setki”, z raportu na jej stronie internetowej wynika, że ​​wzięło w niej udział około 1000 osób.

Chociaż niezwykle trudno jest dokładnie oszacować liczbę tłumów, materiał filmowy z wiecu opublikowany w Internecie wskazuje, że liczba ta była prawdopodobnie znacznie wyższa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Spośród 46 artykułów, które ukazały się na stronie głównej RTE News od godziny 22:00 w poniedziałek, protest został odnotowany w regionalnej sekcji wiadomości jako pojedynczy „krótki” bez zdjęcia i zatytułowany: „Jedenaście aresztowań w związku z dwoma protestami, które odbyły się w Dublinie”.
Drugim protestem, o którym mowa, była mniejsza kontrdemonstracja przeciwko głównemu wiecowi.

W liczącym 205 słów raporcie RTE nie zacytowano żadnego z mówców ani głównego wiecu, ani kontrdemonstracji, ani nie odnotowano niesionego przez nich przesłania.

Protest antyimigracyjny przyjął formę marszu przez centrum miasta. Na plakatach widniał napis „Dołącz do Partii Narodowej” (mała partia prawicowa), a na banerach widniał napis: „Daj dom Irlandczykom, a nie światu!”. oraz „Finglas mówi, że nie ma masowej imigracji”.

Śpiewy słyszane podczas marszu obejmowały: „Leo, Leo, Leo, out, out, out” i „Czyje ulice? Nasze ulice!”

Po piosence mężczyzna powiedział do tłumu: „Od nas – prawdziwych irlandzkich narodowców – zależy, czy będziemy chronić naszą historię i sposób życia przed zniszczeniem. „My, Irlandczycy, musimy zachować niezłomną postawę, być zjednoczeni i niezłomni, ponieważ moim zdaniem nadchodzi burza”.

Na nagraniu wideo z kontrdemonstracji Richard Boyd-Barrett z People Before Profit mówi do mniejszego tłumu: „Ci, którzy twierdzą, że w jakiś sposób bronią naszej kultury, robią coś zupełnie odwrotnego. „Depczą prawdziwą historię tego kraju, która jest o cead mile Failte, o milionach Irlandczyków, którzy wyemigrowali po całym świecie, a także byli celem dokładnie tych samych toksycznych stereotypów, którymi kieruje obecnie skrajna prawica u imigrantów…

„Irlandczycy byli przedstawiani jako agresywni, zacofani, dewianci, terroryści.

„To absolutnie tragiczne, że w tym kraju są ludzie, którzy chcą teraz zrobić to, co nam zrobiono, innym ludziom, którzy przybywają do tego kraju w poszukiwaniu lepszego życia”.

Chociaż An Garda Siochana podała, że ​​dokonano 11 aresztowań, nie jest jasne, czy dotyczyło to protestujących przeciwko imigracji, kontrdemonstrantów czy kogokolwiek innego.