Canada Post przymierza się do podniesienia cen znaczków pocztowych o 2 centy. Poczta proponuje, by znaczek kupowany w arkuszach kosztował 92 centy, a pojedynczo na sztuki – 1,07 dolara. Przeciętny Kanadyjczyk miałby zapłacić za znaczki więcej o 26 centów rocznie. W przypadku przedsiębiorców podwyżka wyniosłaby 6 dolarów. Koszty listów i paczek wysyłanych za granicę wzrosłyby o kwotę od 3 do 48 centów w zależności od wielkości przesyłki i adresu odbiorcy.

Propozycje Canada Post będą teraz przekazane do konsultacji. Konsultacje potrwają 30 dni. Zmiany mogą wejść w życie 13 stycznia 2020 roku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W ubiegłym roku Canada Post dostarczyła około 3 miliony listów, o 44 proc. mniej niż w rekordowym roku 2006. Spadek jest częściowo spowodowany strajkiem, który miał miejsce jesienią.

Co roku w Kanadzie przybywa 174 000 nowych adresów, więc poczta musi docierać do większej liczby miejsc. W 2018 roku strata netto wyniosła 270 milionów dolarów. Rok wcześniej poczta odnotowała zysk w wysokości 76 milionów dol. Wprowadzenie podwyżek przyniosłoby 9 milionów zysku rocznie.