Ulewne deszcze spowodowały powodzie na kilku arteriach GTA i zmusiły TTC do zamknięcia co najmniej jednej stacji metra.

Kipling Avenue została zamknięta między Bethridge Road i Belfield Road, podczas gdy część autostrady 401 w pobliżu Kipling jest pod wodą.

Dotyczyło to również odcinków Eglinton Avenue przy Allen Road i Black Creek Drive. Oba te obszary są połączone z projektem budowlanym Eglinton Crosstown.

Autostrada 401 na wschód od rampy w Islington zamieniła się w rozlewisko, ponieważ mieszanka  błota i wody niemal całkowicie zatopiło wiele samochodów złapanych w ulewę.

OPP Sgt. Kerry Schmidt mówi, że niektórzy kierowcy musieli porzucić  pojazdy na drogach. Innych trzeba było ratować innych z zalanych samochodów.

TTC został zmuszony do zamknięcia Jane Station na około dwie godziny z powodu powodzi. Autobusy wahadłowe kursowały na obszarze między stacjami Jane i Runnymede do czasu wznowienia regularnej służby wkrótce po południu.

Urząd Ochrony Toronto i Regionu ostrzega, że  rzeki i strumienie powinny być uważane za „niebezpieczne”, ponieważ obfite opady deszczu spowodują wzrost poziomu wody.

„Promenady i inne ścieżki wzdłuż nabrzeża jeziora Ontario są niebezpieczne ze względu na wysoki poziom wody połączony z wiatrem, falą i działaniem fal”, powiedział TRCA. „Ponadto wysoki poziom wody w jeziorze Ontario może spowodować zmniejszenie przepustowości strumieni w ujściach rzek podczas intensywnych opadów deszczu i burz”.