„Łatwiej oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani”-Mark Twain (“It’s easier to fool people than to convince them they have been fooled”)

Debaty klimatycznej dalej brak. Finansowany zarówno przez różne władze polityczne i finansowe,  Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu (IPCC), promując tezę odpowiedzialności człowieka za zmiany klimatyczne, stosuje prognozy wynikające z wadliwych modeli klimatycznych, manipuluje danymi do modeli ocieplenia ziemi, ukrywa niewygodne dowody, tłumi każde kwestionowanie, odmawia publicznej debaty. Według analizy Cato Institute 105 ze 108 modeli przewidywało wyższą temperaturę powierzchni w okresie od 1998 do 2014 r. niż temperatura faktycznie zarejestrowana.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Katastrofa klimatyczna” stała się głównym argumentem promocji socjalizmu na świecie.

John Stossel, osobowość telewizyjna (ABC I FOX) i autor książki „Mity, kłamstwa i wręcz głupota” (Myths, Lies, and Downright Stupidity) napisał w lutym 2019: „Największym kłamstwem, jakie kiedykolwiek powiedziano światu, jest globalne ocieplenie wywołane przez człowieka. Człowiek nie ma z tym nic wspólnego – nigdy nie miał. Zmiana klimatu jest rzeczywista i klimat zawsze będzie się zmieniać.

Klimat jest cykliczny i kontrolowany przez słońce. „Współczesny ciepły okres” zakończył się w 2016 roku i teraz schodzimy do wielkiego minimum słonecznego. Człowiek wnosi 0,04% CO2 do całkowitej atmosfery, reszta pochodzi z oceanów i wulkanów. Zimniejsze oceany wychwytują CO2, a cieplejszy ocean uwalnia CO2.”

Petteri Taalas, Szef Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO), w wywiadzie do fińskiego magazynu 6 września 2019 roku wzywa do racjonalnego podejścia do debaty klimatycznej potępiając tych, którzy promują scenariusze końca świata: „Nie będzie końca świata. Świat staje się trudniejszy, ale ludzie przetrwali w trudnych warunkach.” Taalas powiedział, że klimatolodzy są coraz częściej atakowani przez radykalnych ekstremistów klimatycznych, którzy są prorokami zguby ludzkoścl i grożą, a media chętnie budzą dodatkowy niepokój i wskazał, że ekstremiści klimatyczni wybierają fakty z raportów IPCC, aby dopasować je do swojej narracji.

Zadeklarowana socjalistka Aleksandrii Ocasio-Cortez i ruch, który reprezentuje, często odnoszą się do 12-letniego terminu zakończenia używania paliw kopalnych. Ta nowojorska kongresmenka regularnie promuje teorię, że świat skończy się, chyba że Stany Zjednoczone do 12-tu lat podejmą radykalne działania w celu wyeliminowania emisji dwutlenku węgla. Ta 12-letnia oś czasu została selektywnie wybrana z przedziału od 12 do 44 lat w specjalnym raporcie IPCC, który stwierdza, że „globalne ocieplenie prawdopodobnie osiągnie 1,5 ° C między 2030 a 2052 rokiem, jeśli nadal będzie rosło w obecnym tempie”.Taalas: „Raporty IPCC zostały odczytane w podobny sposób jak Biblia przez ekstremistów religijnych: próbujesz znaleźć pewne fragmenty lub sekcje, z których uzasadniasz swoje skrajne poglądy”.

Zdecydowana większość modeli klimatycznych wykorzystywanych przez IPCC jako podstawa do prognoz wielokrotnie błędnie prognozowała wyższe temperatury.

Współzałożyciel Greenpeace, Patrick Moore, nazwał wypowiedź Talaasa „największym pęknięciem w alarmistycznej narracji Ocasio-Cortez, twarzy katastroficznego ruchu klimatycznego w USA. „Meteorolodzy są prawdziwymi naukowcami i prawdopodobnie mają dość katastrofizmu”, napisał Moore 7 września 2019-go roku na Twitterze.

James Taylor z amerykańskiego Heartland Institute napisał 31-go sierpnia 2019 w ”Climate Alarmists foiled: no warming in the US since 2005”: “…politykom i działaczom klimatycznym coraz trudniej jest powiedzieć, że widzą skutki ocieplenia temperatur w Stanach Zjednoczonych. Przez co najmniej ostatnie 14 lat nie było takich temperatur, zgodnie ze zaktualizowanymi danymi z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA)”.

W styczniu 2005 r. NOAA zaczęła rejestrować temperatury w nowo wybudowanej amerykańskiej sieci klimatycznej (USCRN). USCRN obejmuje 114 nieskazitelnie utrzymywanych stacji temperatur rozmieszczonych stosunkowo równomiernie w dolnych 48 stanach. NOAA wybrało lokalizacje, które były daleko od wpływów urbanistycznych i zagospodarowania terenu, które mogłyby sztucznie skazić odczyt temperatury.

Autor odrzucił koncepcje “śladu węglowego” i “dekarbonizacji” działając w organizacjach pozarządowych bezskutecznie ostrzegających rząd Ontario przed wiatrakami; w 2012 r. zorganizował serię sześciu mini-konferencji energetycznych, zignorowanych zarówno przez rząd jak i media. W 2017 roku Ameryka obudziła się i porzuciła programy dekarbonizacji planety, podczas gdy dekarbonizacja została już światową świętą religią, bezdyskusyjnym przedmiotem wiary.

Podsumowując, podstępna, fałszywa ideologia zmian klimatu spowodowanych przez ludzkość, ma na celu dalsze porzucanie taniej energii poprzez wyeliminowanie życiodajnych paliw kopalnych i poddanie społeczeństw dalszej kontroli, jednocześnie zmniejszając indywidualną wolność i przyspieszając przechodzenie od kapitalizmu do socjalizmu.

        Jan Jekiełek – wrzesień 2019