Czego się nie robi, by dobrze wyglądać na zdjęciu…

Ile znaczy fotografia w polityce… zwłaszcza podczas  kampanii wyborczej.

Zdjęcia przedstawiające liderów partii, zwłaszcza takich, które hołdują politycznej poprawności mają tak duże znaczenie że graficy w sztabach wyborczych je “ulepszają”.

Tak się stało ze zdjęciem lidera Partii Zielonej Elizabeth May, która na jednym ze zdjęć trzyma kubek jednorazowy z przyjazną środowisku metalową rurką i logo partii na kubku. Jak się okazało i logo i rurka zostały dodane w Photoshopie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Liderka partii, choć zaszokowana tym co zrobił jeden z członków jej sztabu,  dodała że nie było tu złej woli. Zapytana czy zamierza przeprosić, stwierdziła że cały przypadek nie ma wiele wspólnego z hipokryzją dlatego że na oryginalnym zdjęciu trzyma kubek który nadaje się do kompostowania bez żadnej rurki. Oznajmiła, że bardzo uważa na to żeby nie używać plastikowych rzeczy takich jak butelki na wodę i zawsze nosi swój własny kubek i swoje własne sztućce do samolotu, nigdy nie używa jednorazowych…

Nikt nie zapytał jej jednak czy dlaczego jednak podróżuje samolotami, a nie bardziej ekologicznymi pociągami czy też – jak 16-letnia działaczka  Greta Thunberg łodzią żaglową.