Próby zastraszenia organizatorów Marszu Niepodległości?

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy notatkę prasową z konferencji prasowej, którą prowadził Tomasz Kalinowski – członek zarządu stowarzyszenia.

NOTATKA PRASOWA

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Odbieramy działania policji jako próbę zastraszania służb wobec organizatorów Marszu Niepodległości.

19 października w godzinach porannych policja chciała mnie przesłuchać jako oskarżonego z kodeksu wykroczeń art.55 paragraf 3, dot. zakłócania porządku publicznego i jestem oskarżony do rzekomego podżegania i pomocnictwa.

Po pierwsze dzieje się to rok po ubiegłym Marszu Niepodległości, który w ocenie Ministra Spraw Wewnętrznych przebiegał w doskonałej atmosferze, ze strony służb administracji państwowej były same pozytywne oceny. Ponadto Instytut Ordo Iuris przygotował bardzo pozytywną opinię prawną nt. zgromadzenia.

Tryb przesłuchania wzbudza we mnie podejrzenia próby zastraszenia mojej rodziny, żony i małych dzieci, ponieważ nie każdego dnia pod mój dom podjeżdża radiowóz policji. Ponadto nasze wzburzenie wywołuje fakt, ze w kontekście przytoczonych opinii po roku od zeszłego marszu dochodzi do próby przedstawienia mi zarzutów.

W mojej ocenie w celu zastraszenia i podważenia wiarygodności organizatorów Marszów Niepodległości.

Proszę jednocześnie Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Sprawiedliwości o odpowiedź i reakcję: czy ze względu na przytaczane wykroczenia został przesłuchany Prezydent jako organizator równoległego wydarzenia i czy osoby, które miały dokonać wykroczeń, a do których ja miałem ich podżegać nie należały do uroczystości prezydenckich?

Robert Bąkiewicz
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Po publikacji jednej z naszych grafik promocyjnych, przedstawiającej różaniec w zaciśniętej pieści, pojawiły się komentarze publicystów demonstrujących katolicyzm raczej w wygodnych sytuacjach, z wielkim zdziwieniem jak to pełen nienawiści gest pięści można zestawić z różańcem: grafika z Gościa Niedzielnego z 2014 roku.

Również Pan Szymon Hołownia publicznie nie mógł dojść jak technicznie modlić się na różańcu w zaciśniętej pieści: zdjęcie Jana Paweł II z takim gestem.

Krótko kwitując, my jako organizatorzy MN odwołujemy się do 2000 lat katolicyzmu jako całości, niestety niektórzy myślą, że katolicyzm to mieszanka prądów humanistycznych z XX i XXI wieku i takie wrzutki działają jak odrywanie plastra z niegojącej się rany.

Damian Kita
Rzecznik Prasowy
Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

 

Kontakt medialny:
Damian Kita +48 510 212 489

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zezwala na wykorzystywanie tekstu jak i materiałów medialnych z niniejszej wiadomości prasowej.Z wyrazami szacunku,

BIURO PRASOWE
STOWARZYSZENIA “MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI”