Gorąco

Stosunki między „bratnią Rosją a Białorusią” coraz gorsze. Łukaszenko zapowiadał niedawni, że będziemy szukać nowych dostawców, a nagle 22 stycznia wpłynął do Kłajpedy tankowiec z norweską ropą. Do rafinerii w Połocku dotrze koleją i ważne, że ma te same standardy jak ropa z Rosji czyli bez kłopotów może być tam przerabiana.

Aleksander Mniejszy też ujawnił szereg przykrych spraw. Rosyjskie kredyty za budowaną nad granicy z Litwą elektrownią atomową kosztują nas 4.4%, zaś kredyty za budowę identycznej elektrowni w Wietnamie tylko 3%.

Dalej, Rosja za pożyczki liczy sobie po 8%, a sama dostaje pożyczki na Zachodzie po 2%.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

24. I. został zwolniony Minister Obrony i szef sztabu generalnego. Zaczyna się przebąkiwać, że w zamian za różne „przyjemności” świadczone nam przez Rosję zostanie zamknięta u nas wielka rosyjska stacja radarowa.

Oddanie się Matce Bożej

W 1381 r. król Ryszard II poświęcił Anglię Maryi. W tym roku, chrześcijanie z Anglii są wezwani do osobistego poświęcenia się Maryi, biorąc jej przykład jako pierwszego apostoła Chrystusa” – czytamy na stronie organizatorów tej akcji.

Uroczystości 29 marca będą polegać na ponownym złożeniu Anglii w wiano Matce Bożej, według obrządku króla Ryszarda II. Celem jej  jest wymodlenie odnowy moralnej i duchowej narodu.

Niesamowity sukces

Zebranie nie 100, a 200 tysięcy podpisów przeciw ustawie 447 to wielkie osiągnięcie, ale czy będzie ono wykorzystane.

Mym nieskromnym zdaniem trzeba nie zasypiać jak było przez kilka miesięcy po poprzednim Marszu Niepodległości.

Teraz pytanie, kiedy marszałek postawi przed sejmem wniosek o uchwałę ustawy anty 447.

Jak twierdzi red. Michalkiewicz będzie podobnie jak było w sierpniu, czyli głosami z PiS Sejm odrzuci projekt ustawy.

Wtedy bym rozpoczął nową akcje. zbieranie podpisów o przedterminowe rozwiązanie parlamentu.

Przed wyborami prezydenckimi trzeba będzie zapytać wszystkich kandydatów czy są za czy przeciw daniu Żydom choć grosza za mienie  bezspadkowe.

Kto stoi za atakiem Putina?

Wracając z Warszawy czytałem Najwyższy Czas z takim tytułem na okładce i smutno mi było.

Winni jesteśmy nie tyle sami sobie, co winne są ekipy, co rządziły Polską od 1989 r., bo był przed wszystkimi na kolanach i konia z rzędem temu, co udowodni mi, że było inaczej.

Robiono Polakom w Rosji, na Białorusi, na Ukrainie czy na Litwie wszelkie możliwe świństwa i władze w Warszawie nigdy ostro przeciw ich autorom nie wystąpiły.

Wynik jest taki, że ościenne „mocarstwa” jak nawet Litwa uważają niestety słusznie, że Polsce można bezkarnie robić dowolne świństwa.

Jednym słowem Polska stała się lokalną „ofermą podwórzową”, którą bezkarnie można opluwać i poniżać.

Czy więc trzeba się dziwić, że Putin pozwolił sobie na takie wystąpienia?


II RP w 100 przedmiotach

Nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się książka Andrzeja Fedorowicza o tym co doskonałego wyprodukowano w tamtym okresie. Oczywiście, warto książkę kupić, ale mnie interesuje czy ktoś podejmie się napisać książkę o osiągnięciach Polski Ludowej i III RP.

Alternatywa

Jakiejś średniej klasy biurokrata był na fecie w Yad Vashem w Jerozolimie. Zdaniem pana Węglarczyka, dziennikarza ONET-u, powinien był być wysłany Lech Wałęsa z prośbą, by po imprezie zrobił mini konferencje prasową i powiedział kilka słów przeciwko niedawaniu głosu prezydentowi Polski, a Lecha światowa prasa, by słuchała bardziej niż jakiegokolwiek innego Polaka.

Sojusznicy

Przeciwnicy ustawy 447 mającej okraść Polaków nie zdają sobie sprawy, że mamy potencjalnych sojuszników. Dziś Żydzi chcą wydoić Polskę, ale jutro ruszą też na Litwę, Białoruś, Ukrainę, Węgry itd. bo wszędzie tam żyli Żydzi, mieli dobra, byli przez Niemców wyrżnięci i musi być też sporo nieruchomości bezspadkowych. Oczywiście do nich się nie zwrócą kapitulanci, jak panowie Duda, Morawiecki i ska, ale może zrobią to Konfederaci?

Napisałem o tym do Janusza Korwin-Mikke i zobaczymy, czy się tym zainteresuje.

Rajskie życie

Od pana Nawalnego, opozycjonisty rosyjskiego dowiadujemy się, że gubernator sergiejskiej obłasti w ciągu dwóch lat władzy odwiedził – tylko – siedem razy Paryż. Prócz tego zawitał na kilka dni do New Yorku, Pekinu, Emiratów itd. W sumie spędzić z dala od swego biura ponad 150 dni roboczych.

Niestety nie dowiedzieliśmy się czy inni gubernatorzy Rosji, a jest ich 41, mają podobny gust i na koszt swych obywateli podróżują po świecie.

Pomoc Stalina

Czechosłowacja miała umowę wojskową z Sowietami. W jej myśl mieli oni na wypadek wojny mostem powietrznym wspierać Czechów, ale na telefon prezydenta Benesza do Stalina przed podpisaniem Paktu w Monachium nie było odpowiedzi i tak Hitler przejmując Czech niezmiernie się wzbogacił. Bowiem tam były potężne zakłady zbrojeniowe Skoda i na dodatek przejął prawie całe uzbrojenie czechosłowackiej armii.

Tłumaczenie

Nie tak źle znam angielski, ale piszę z strasznymi błędami. Ostatnio znalazłem wyjście. Piszę tekst po polsku, potem przepuszczam go przez – Google translator –  i na koniec jeszcze poprawiam i za chwilę mam dobry tekst. Podobnie można robić z tekstami francuskimi itd.

Ile im zawdzięczamy?

Gdy sprzedaję swe książki – „Ile Żydzi Polakom zawdzięczają” podchodzą do mnie ludzie i sugerują, bym napisał, ile Polacy Żydom zawdzięczają.

Odpowiadam, niech ktoś, jakiś Żyd, taką książkę napisze. Ja jestem Polakiem. Mnie interesuje pokazanie zasług Polaków i dodaję, że  dopiero po Powstaniu Styczniowym Żydzi, poza wyjątkiem jak płk Berek Joselewicz. wchodzili w życie polskie.

Dodam, że w latach 1944 – 1956 dwóch z trzech głównych władców okupowanej Polski, Berman i Minc było Żydami, jak i wszyscy czterej wiceministrowie bezpieki. Żydami byli wszyscy dyrektorzy departamentów MBP i wszyscy, poza jednym, byli komendantami wojewódzkich urzędów bezpieczeństwa itd itd.

Czyli kto odpowiada za zbrodnie Komuny, około 70 000 zabitych i setki tysięcy więzionych i w ten czy inny sposób prześladowanych?

Czemu?

Wiemy, że Wielka Brytanie wychodzi z końcem miesiąca z UE, ale kto naprawdę wie w Polsce, co to spowodowało. Czy „przypadkiem” nie trzeba, by Polska zrobiła to samo.

Sojusznik Hitlera

W artykule pana Fiszera w Najwyższym Czasie znalazłem ciekawą informację. Okazuje się, że Stalin zakazał komunistom niemieckim wejść w sojusz wyborczy z socjalistami. Dzięki temu pierwsze miejsce zajęli zwolennicy Hitlera i on został Kanclerzem i tak „demokratycznie” przejął władze w Niemczech.

Wyjątkowa kreatura

Tak o arcybiskupie Jędraszewskim wypowiedziała się lewaczka-purchawka Agnieszka Holland i co gorsza chyba dotąd nikt jej nie dał po pysku. Czekam na okazje, by to zrobić ale potem będę musiał wymyć rękę. Czy jednak nie lepiej ją totalnie ośmieszyć, a może ktoś mi podpowie?

Federacja z Czechosłowacją

Podczas II wojny światowej była w Londynie popisana umowa mocą, której miała być po wojnie federacja polsko-czechosłowacka. Mówił mnie Aleksander Bocheński, mój chrzestny ojciec a zarazem poseł do pierwszego sejmu PRL-u, że była też podobna uchwała w 1948 r. Ale z woli Stalina została odłożona do archiwów. Ciekawy jestem czy nie warto jej teraz odnowić.

Aleksander Pruszyński