Rząd potwierdzi;, że pracownicy call center podawali nieprawidłowe informacje w 13% pytań o kwestie podatkowe,17%  na zapytania o świadczenia socjalne i  6% na zapytania biznesowe.

 

Audytor generalny sprawdził   centra telefoniczne agencji  w 2017 r. i stwierdził, że agenci podawali błędne informacje aż w 30 procent przypadków. Okazało się również, że prawie połowa połączeń telefonicznych nie została zrealizowana, a dzwoniący otrzymywali sygnał zajęty i musieli oddzwaniać wiele razy.

Konserwatywny poseł Manitoba, Marty Morantz, podniósł ten problem, zadając pytanie do Izby Gmin, chcąc dowiedzieć się, czy rząd zmienił liczby.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W 2018 r. Agencja dokonała przeglądu wymagań szkoleniowych dla nowych pracowników call center, i przeprowadzono osiem tygodni dodatkowego szkolenia w uzupełnieniu do sześciu wymaganych wcześniej. Częściej aktualizują również instrukcje i poradniki, do których odnoszą się operatorzy podczas odbierania połączeń.

Agencja otrzymuje ponad 53 miliony połączeń rocznie i  chce by więcej informacji było dostępnych online, aby ludzie nie musieli w ogóle dzwonić.