Bombardier wstępnie znalazł firmę, która chciałaby przejąć jego biznes kolejowy. Nowym właścicielem kanadyjskiego przedsiębiorstwa może zostać francuski gigant Alstom SA. Wartość transakcji to 7 miliardów dolarów. Nieoficjalną wiadomość o możliwym przejęciu podał w niedzielę amerykański Wall Street Journal. Ani Bombardier, ani Alstom nie komentowały doniesień.

W zeszłym miesiącu Bombardier ogłosił, że bada możliwości sprzedaży majątku, by zmniejszyć zadłużenie. Dług firmy wynosi 9,3 miliarda dolarów. W 2019 roku przedsiębiorstwo odnotowało stratę w wysokości 1,61 miliarda dol.

W ciągu ostatnich pięciu lat Bombardier sprzedał m.in. produkcję samolotów turbośmigłowych Q400, program samolotów regionalnych CRJ i C Series.

Zarządca funduszy emerytalnych w Quebecu, Caisse de depot et placement du Quebec, podobno zgodził się sprzedać swój udział w Bombardierze w zamian za udziały w nowej spółce.

Bombardier Transportation ma swoją siedzibę w Berlinie. Zatrudnia około 1000 pracowników w Quebecu w regionie Bas-St-Laurent i St-Bruno-de-Montarville na południe od Montrealu.